Bakanlık duyurdu! 1300 TL yardım parası ödeniyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım parası ödemelerine devam ediyor. 1300 TL tutarında destek sağlanıyor. Bu imkandan yalnızca çocuklu aileler faydalanabiliyor.

Bakanlık duyurdu! 1300 TL yardım parası ödeniyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu... Çocuklu ailelere 1300 TL yardım parası ödenmeye başladı.

Bakanlık tarafından geçim sıkıntısı yaşayan ailelere sosyal yardılar yaparken bu destek destek çocuklara geliyor. Aile Bakanlığı şimdide hedefin anne ve çocuğu alarak müjdeli haberi verdi. Annelere her ay düzenli olarak 1.300 TL yatırılacağı belirtildi. Çocuk yardımı ne kadar? Çocuk yardım şartları nelerdir? İşte detaylar...

ÇOCUK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek olan 1300 TL çocuk yardım parası için başvuruların e-devlet üzerinden yapılacağı belirtildi. Bunun için e-devlet üzerinden kişisel bilgilerinden eksiksiz ve doğru şekilde yazılmasından sonra arama kısmından sosyal yardımlar yazarak sekmelere ulaşılır.

para-11.jpg

ÇOCUK YARDIM BAŞVURU KOŞULLARI

Tüm kadınlara yapılacak olan çocuk yardımı doğum yapan kadınların başvurularından sonra 30 iş günü içerisinde PTT aracılığıyla ücretler temin edilebilecek. Yardım tutarları ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve 3 çocuk ve daha fazlası için 600 TL verilerek toplamda 1300 TL yardımda bulunuyor.