Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Dul ve yetimlere ne kadar bayram ikramiyesi ödenecek?

Emekli bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Dul ve yetimlere ne kadar bayram ikramiyesi ödenecek?

Emeklilere her yıl iki kere bayram ikramiyesi ödeniyor. Emeklilere geçen yıl 2 bin liradan toplam 4 bin lira ikramiye ödemesi yapıldı. Peki, bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Dul ve yetimlere ne kadar bayram ikramiyesi ödenecek? EYT'liler zamlı emekli ikramiyesinden yararlanacak mı? İşte, detaylar...

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bu sene Ramazan Bayramı 10-11-12 Nisan 2024 tarihleri tarihlerinde olduğu için 9 Nisan 2024 tarihinden önce ilk bayram ikramiyesinin ödenmesi bekleniyor.

EYT'LİLER ZAMLI EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNDEN YARARLANACAK MI?

EYT'den emekli olan, eski emekli ya da ikramiye ödemesi öncesinde emeklilik için dilekçesini veren emekliler de ikramiyeden faydalanacak. Maaşını tam olarak hak eden tüm emekliler 3 bin lira oranında emekli ikramiyesini alacak. Bunun dışında dul ve yetimlere ise hak ediş oranları kadar emekli ikramiyesi ödenecek.

DUL VE YETİMLERE NE KADAR BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENECEK?

Emekli maaşının yüzde 75'ini hak eden dul ve yetimlere 2.250 lira, yüzde 50'sini hak edenlere 1.500 lira, yüzde 25'ini hak edenlere ise 750 lira ödeme yapılacak.