Ev hanımlarına sosyal yardım müjdesi! 1.100 TL ödeniyor

Ev hanımları için sosyal yardım projesi başlatıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı o vatandaşlara 1.100 TL ödeme sağlıyor. İhtiyaç sahibi olan herkes bu imkandan yararlanabiliyor. Müracaat koşulları belli oldu...

Ev hanımlarına sosyal yardım müjdesi! 1.100 TL ödeniyor

Devlet ev hanımlarına sosyal yardım başvurusu yaptığı belirtilirken süt parası, doğum parası gibi desteklerde bulunan devlet ev hanımları için de kolları sıvadığı aktarıldı. Ev hanımları için sosyal yardım paketi geliştirildi ve Aile ve Sosyal Yardımlaşma ve Hizmetler Bakanlığı tarafından destek ödemelerinin gerçekleştirileceği ifade edildi. Tüm bunların yanı sıra ev hanımlarının başvuru yapabileceği yardımlar da paylaşıldı. Bu yardımlar ise şöyle oldu:

Pandemi ev hanımlarına sosyal destek yardım paketi,

Ev hanımlarına 1100 TL yardım parası,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardım paketi

Valiliklerin tarafından verilen yardım paketleri

Belediyelerin sağladığı yardım paketleri

para-3.jpg

Ev hanımlarının sosyal ve maddi yardım başvurusu yapabileceği bir çok kurum bulunduğu belirtildi ve başvuru sonuçlarını merak eden vatandaşların sorgulama için kullandıkları yöntemlerin başında e-devlet başvuru sorgulama geldiği bildirildi.

EV HANIMLARINA SOSYAL YARDIM VERİLİYOR

Ev hanımlarından sosyal yardım ve maddi yardım başvurusu esnasında başvuru formları doldurmaları istendiği belirtildi ve her kurumun başvuru formu bir birinden farklı olsa da aslında içerik olarak birbirine benzediği ifade edildi.

para-11.jpg

Çalışmayan ev hanımlarına devletin bazı kurumları nakit para yardımı yapıldığı belirtilerek ev hanımlarına nakit para desteği veren yerlerin başında Kaymakamlık binalarında hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı yardım parası geldiği duyuruldu.