Hangi Banka Emekliye Daha Çok Maaş Promosyonu Ödüyor? Bu Bankalardan Maaş Alabilirsiniz!

Yüksek emeklilik promosyonu veren bankalar listelendi. Öyle ki birçok bankanın listede yer aldığı ve genel itibarıyla özel bankaların bir tık daha yüksek ödeme sağladığı görüldü.

Hangi Banka Emekliye Daha Çok Maaş Promosyonu Ödüyor? Bu Bankalardan Maaş Alabilirsiniz!

Emeklilere verilen promosyon ödemeleri ve dahası açıklandı. Maaş promosyonunda rekor teklif hangi bankadan geldi? İşte bankaların emeklilere verdiği en yüksek ve en düşük ödemeler...

Emeklilik bankacılığına yönelik promosyon ödeneklerinde yeni bir perde açıldı. SGK'nın temel promosyon tutarını güncelledikten sonra bankalar da kampanyalarını yenilemeye başladı. Aralık ayı kampanyaları kapsamında emeklilere 3 yıl için a 7 bin 500 liraya kadar promosyon ödemesi yapılırken, bazı bankalar sevdiği yakınlarını getirenlere vatandaş başına 250 lira teklif ediyor.

Emekli promosyonlarının sayısı artmaya başladı. Yarış tüm hızıyla devam ediyor. Bankalar bu konuda birbirleriyle yarışıyorlar. Bu promosyon miktarı belirlendikten sonra emeklilerin maaşlarını aldıkları bankada kalma kararlarını yeniden gözden geçireceklerine inanılıyor. Çok sayıda promosyon sunan bankaların bu konuda avantajlı olduğu görülüyor.

PROMOSYON KAMPANYALARINDA GÜNCELLEME

Kampanyayı güncellemek için bankaya başvurmak gerekmektedir. Aynı bankada devam ettirilmesi gerekiyorsa uzatma gerektiği belirtilmelidir. Bu kapsamda banka önceki taahhüdün kalan süresine ait promosyon tutarını keserek yeni tutarı emekliye ödenir.

Başka bir bankaya havale edilmesi gerekse dahi, kalan süre içerisinde seçilen bankadan taahhüt ve alacağın bulunduğu bankaya iade edilmesi yeterlidir. İade tutarı veya yeni promosyondan kesilen tutar hesaplanırken daha önce alınan promosyon tutarı 36'ya bölünür.

İşte bazı bankaların promosyın kampanyaları:

AKBANK: Emekli maaşı 3.500 TL altında olan vatandaşlara 4.200, 3.500-7.500 TL arasında olan vatandaşlara 4.850, 7.500-10.000 TL arasında olan vatandaşlara 6.250, 10.000 TL'den fazla olan vatandaşlara ise 7.000 TL promosyon ödemesi yapıyor.

Maaş, yatmadan 2 gün önce faizsiz çekilme imkanı sunan banka, aynı zamanda şubelerde öncelik hizmeti, tüm banka ATM'lerinden ayda 2 kez ücretsiz nakit çekme, hafta içi ücretsiz EFT virman, teminatsız kredi seçenekleri ile birlikte indirimli faiz oranlarına sahip bazı avantajlar da var.

FİBABANKA: Emekli maaşı 3.500 TL'ye kadar olan vatandaşlara 3.000 TL veriyor. Banka ayrıca 3.500-7.500 lira arası maaşı olan vatandaşlara 3.500, 7.500-10.000 lira arasında olan vatandaşlara 4.500, 10.000 TL'den fazla maaş alan vatandaşlara ise 5.000 TL promosyon ödeneği sağlıyor.