İhtiyacı Olanlara 13 Bin TL'lik Dev Sosyal Yardım Paketi!

İhtiyacı olup da başvuru yapanlar ve şartları karşılayanlara özel önemli yardımlar sağlanıyor. Bu yardımlarla birlikte sizler de 13 bin TL'ye varan ödemelerin sahibi olabilirsiniz.

İhtiyacı Olanlara 13 Bin TL'lik Dev Sosyal Yardım Paketi!

Çocuk sahibi olan kadınlara sağlanan izin ve doğum paraları dikkat çekmekte. Dolayısıyla brüt maaş üzerinden hesaplanan destekler bir yana, çocuk sayısına göre ödemeler de değişiyor.

2015 tarihinden bu yana yapılan bu ödenekler 600tl’ye çıkarıldı. Tek doğan ile ilk çocuk için bu tutar 300TL olarak belirlenirken, ikinci çocuk için 400TL, üç ve daha sonraki çocuklar için 600 TL ödenek ödeniyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu destek belirli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Bu şartlara göre doğumun sağlıklı olarak gerçekleşmesi ve doğan bebeğin de sağ olması şartı aranmaktadır. Bu destekten yararlanmak için bir diğer şart ise baba ve annenin Türk vatandaşı olmasıdır ya da mavi karta sahip olması gerekmektedir. Bez ve mama yardımı için ev hanesi toplam gelirinin kişi başı 701 TL’den az olması gerekmektedir. Aksi taktir de bu yardımdan faydalanma sağlayamazlar.

Bez Ve Mama Yardımı Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Bu yardımdan faydalanmak isteyen anneler belirtilen şartları taşıyorsa başvuru da bulunabilirler. Bu başvurular Aile, çalışma ve sosyal hizmet bakanlığı il müdürlüklerine veya SGY ya yapılabilir.

Yardımlar Ne Zaman Yatar?

Başvuru tarihinizden sonra yardımlar 40 gün içerisinde hesabınızda oluyor.