Marketler İndirim Üstüne İndirim Yapıyor! Migros ve CarrefourSA Ocak Ayında Fiyatları Düşürdü

2023 Ocak ayı itibarıyla vatandaşların daha uygun fiyata ürün satın alabilmesi için fiyatlar düşürülecek. Migros ve CarrefourSA'dan gelen hamle ile birlikte bu ay ürünlere zam yok.

Marketler İndirim Üstüne İndirim Yapıyor! Migros ve CarrefourSA Ocak Ayında Fiyatları Düşürdü

Migros ve CarrefourSA etiket fiyatlarının bir kısmı sabitlenirken önemli bir kısmı da indirimli olarak satışa sunulacak. Üstelik ŞOK marketlerinde de fiyatlar sabit tutuluyor. Ocak ayı için geçerli bu kampanya ses getirdi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un, kısa süre önce, ulusal zincir marketlerin üst yöneticileri ile bir araya gelerek asgari ücret zammının ardından etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunması sonrası Migros da yeni bir kampanya duyurdu.

Migros'tan yapılan açıklamaya göre, şirket, enflasyonla mücadele kararlılığıyla yüzlerce temel üründe hem fiyatları sabitledi hem de çok güçlü indirim kampanyaları başlattı.

Önce ŞOK, sonra Migros

Ocak ayı boyunca un, yağ, çay, şeker, bakliyat, deterjan, çocuk bezi gibi en temel ihtiyaç ürünlerini içeren Migros markalı 419 üründe fiyat sabitlemesine giden şirket, aynı zamanda 3 binden fazla markalı üründe ise sürekli indirim yapıyor. Migros, ayrıca 23 farklı gruptaki tüm ürünleri kapsayacak şekilde 20 bine yakın üründe özel olarak yüzde 25'den yüzde 50'ye varan indirimler sunuyor.

Benzer bir kararı bir diğer büyük zincir market ŞOK da almıştı. ŞOK tarafından hafta sonu yapılan açıklamada, 1000 üründe fiyatların sabitlendiği açıklanmıştı.