Dilan Polat gözaltındayken hesabından paylaşım yapan kişi kim?

Kara para aklama şüphesiyle gözaltına alınan Dilan Polat'ın hesabından paylaşım yapılması kafaları karıştırmıştı. Bir süre önce sosyal medya hesabından Meral Akşener'e de cevap veren kişinin meğer Polat'ın asistanı olduğu ortaya çıktı.

Dilan Polat gözaltındayken hesabından paylaşım yapan kişi kim?

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla haftalardır Türkiye'nin gündeminde yer alan Dilan Polat ve Engin Polat hakkında başlatılan soruşturma kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Öte yandan Dilan Polat gözaltındayken hesabından yapılan paylaşımlar emniyeti harekete geçirdi.

Kanal D Ana Haber'de yer alan bilgilere göre, Dilan Polat gözaltına alınırken X hesabından da hakkındaki iddialara cevap veren paylaşımlar yapıldı. Paylaşımlar sonrası harekete geçen emniyet güçleri, hesabı kimin kullandığını tespit etti.

Yapılan incelemelerde hesaptan paylaşım yapan kişinin Dilan Polat'ın asistanı olduğu ortaya çıktı.

AKŞENER'E CEVAP VERİLMİŞTİ

Dilan Polat gözaltındayken X hesabından gazeteci Murat Ağırel'in meslektaşı Tolga Şardan'ın evinde gözaltına alınmasıyla ilgili yaptığı paylaşıma cevap verilerek "Adalet herkese ve her yerde ama çifte standart serde. Sevgili ülkemin sevimli aydınları!" denilmişti.

102827317-dilan-polat-gozaltindayken-hesabindan-paylasim-164961344131m.webp

Polat'ın hesabından daha sonra da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısında "Cumhuriyet vizyonumuzun, en büyük değer olarak gördüğü gençlerimizi böylesi bir çaresizliğe, terk etmeyeceğiz. Her biri Dilan Polat, Engin Polat'a dönmüş çocuklar" sözlerine de cevap verilerek "Biz insanımıza bağış yapıyoruz bağışla milletvekili değil. Bizim üzerimizden siyaset yapıp iktidara saldırma nedeni yapmasın. Neredeyse muhalif medya ve muhalefetin iktidarla siyasetin piyonu olacağız" ifadelerine yer verilmişti.