Dua Lipa'nın yeni albümünden ilk parça 'Houdini' yayınlandı

Başarılı şarkıcı Dua Lipa'nın üçüncü albümünden ilk parça olan 'Houdini' sonunda yayınlandı.

Dua Lipa'nın yeni albümünden ilk parça 'Houdini' yayınlandı

Arnavut asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa, uluslararası listebaşı albümü 'Future Nostalgia'nın yayınlanmasından üç buçuk yıl sonra, geri döndü.

Avustralyalı sanatçı Kevin Parker, nam-ı diğer Tame Impala ile birlikte yaptıkları albümden ilk single 'Houdini' yayınlandı.

'Houdini', Parker'ın bas, davul, gitar, klavye ve perküsyonda da yer aldığı bir disko/elektro-dans parçası.

Dua Lipa, Instagram'da müzisyenle stüdyoda çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak işbirliğinin haberini verdi. İki sanatçı daha önce Greta Gerwig'in Barbie filminin soundtrack'inde birlikte çalışmış ve 28 yaşındaki pop yıldızı bu filmde 'Dance The Night Away' hitine imza atmıştı.

750x749-cmsv2-877e1e37-eb94-5b5e-b9b2-97ab97002d3f-8030026.webp

Adını ünlü illizyonist Harry Houdini'den alan bu yeni single, bir önceki albümünde 80'lerden esinlenen ve her şarkıda kendini gösteren pop dans sounduna sahip olan sanatçı için çok da yeni bir şey değil.

NME'ye röportaj veren sanatçı üçüncü albümünün "hala pop olacağını ama sonik olarak farklı olacağını" söyledi.

Albümle ilgili tam bir yargıya varmak için Tame Impala'nın psiko-rock eğilimlerinden bazı ipuçları alabilecek ve daha avangart bir alana yönelebilecek yeni albümün yayınlanmasını beklemek gerekecek.

Sanatçı Variety'ye verdiği bir röportajda, üçüncü albümünün önceki materyallerinden "tam bir dönüş" yaptığını söyleyerek bir değişimi doğruladı ve 1970'lerin psychedelia'sının büyük bir ilham kaynağı olduğunu ima etti.

Houdini, Dua Lipa'nın "bir erkeğe küstahça ilgisini hak ettiğini kanıtlamasını söylemesi etrafında dönüyor" Erkek onu etkilemeyi başaramazsa, tahmin ettiğiniz gibi ortadan kaybolmakla tehdit ediyor.

"Gelirim ve giderim / Beni memnun etme hakkına sahip olduğunu kanıtla / Yakala beni yoksa giderim / Houdini."

Bir basın açıklamasında şarkıcı, single'ın "bekarlığın" bir kutlaması olduğunu ve "birinin gerçekten zamanıma değip değmeyeceği ya da sonunda onu hayalet gibi görüp görmeyeceğim" fikrini araştırdığını söyledi.

Dua Lipa'nın üçüncü albümünün çıkış tarihi ya da adı henüz belli değil. Tek bildiğimiz albümün 2024 yılında çıkacağı ve önümüzdeki yılın en merakla beklenen eserlerinden biri olacağı.

Bu arada Dua Lipa'nın Glastonbury 2024 festivaline katılacağına dair söylentiler de var.

750x422-cmsv2-329fdae3-94ab-5433-81f1-17a6e25a90c7-8030026-1.webp

"Future Nostalgia" şüphesiz en iyi modern pop albümlerinden biri. 39 dakikalık süresi boyunca tek bir atlama anı bile olmayan, bulaşıcı bir şekilde akılda kalıcı ve canlı melodilerden oluşan bir koleksiyon. 'Levitating', 'Physical' ve 'Don't Start Now' gibi hit şarkıların yer aldığı albüm dünya çapında 7 milyon kopya sattı.

Şarkıcı, kendi adını taşıyan 2017 tarihli ilk albümüyle pop dünyasında zaten büyük bir isimken, 'Future Nostalgia' onu gezegendeki en büyük yıldızlardan biri haline getirdi.

Albüm, 21. Yüzyılın En İyi Avrupa Albümleri listemizde üst sıralarda yer aldı.

Peki, siz 'Houdini' hakkında ne düşünüyorsunuz?

İster sevin, ister tekerleği yeniden icat etmediğini düşünün, bu albümü kış boyunca yoğun rotasyonda duymaya hazır olun.