Eylül Öztürk'ten soruşturma sonrası açıklama geldi

Eylül Öztürk, Dilan Polat'ın tutuklanmasının ardından soruşturmaya dahil edilmesiyle ilgili paylaşım yaparak, "Demek ki soruşturmaya veya incelemeye dahil olduk. Bu beni çok mutlu etti. Demek ki sona yaklaşıyoruz. Hep bir belirsizlik vardı. Ama ben zaten yurt dışındayım, o nasıl olacak anlamadım" dedi.

Eylül Öztürk'ten soruşturma sonrası açıklama geldi

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve Engin Polat'ın ardından, şatafatlarıyla gündem olan diğer sosyal medya fenomenleri hakkında da soruşturma başlatıldı.

Eylül Öztürk ve eşi Kenan Özkan'ın 5 milyon dolarla ABD'den nakit parayla 11 ev aldığı iddia edilmişti. Bu nedenle soruşturmaya dahil olan Eylül Öztürk'ün nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyordu.

"BEN ZATEN YURTDIŞINDAYIM"

Gazeteci Murat Ağırel'in, "Polat davasına dahil edilen kişiler hakkında Yurtdışı yasağı konulan isimler: Eylül Öztürk, Feyzanur Başar, İlayda Topal, İlke Alagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Tolunay Topal, Tuğba Demirhan ve Yavuz Selim Korkut" paylaşımını alıntılayan Eylül Öztürk, Instagram hesabından paylaşımda bulundu.

Öztürk, "Evet şu anda bana geldikleri kesinleşti anladığım kadarıyla. Ben buradan bunu anlıyorum. Demek ki soruşturmaya veya incelemeye dahil olduk. Bu beni çok mutlu etti. Demek ki sona yaklaşıyoruz. Hep bir belirsizlik vardı. Ama ben zaten yurt dışındayım, o nasıl olacak anlamadım. Neyse bunu avukatıma sorayım" dedi.