Kızılcık Şerbeti'nin, yeni Apo'su kimdir? Ahmet Mümtaz Taylan kimdir? Ahmet Mümtaz Taylan kaç yaşında ve nereli?

Kızılcık Şerbeti’nde canlandırdığı "Abdullah Ünal" karakterini Ahmet Mümtaz Taylan‘ın canlandıracağı açıklandı. Peki, Kızılcık Şerbeti'nin yeni "Apo"su kimdir? Ahmet Mümtaz Taylan kimdir? İşte, Ahmet Mümtaz Taylan’ın biyografisi…

Kızılcık Şerbeti'nin, yeni Apo'su kimdir? Ahmet Mümtaz Taylan kimdir? Ahmet Mümtaz Taylan kaç yaşında ve nereli?

Her hafta cuma günü Show TV'de ekranlara gelen Kızılcık Şerbeti, milyonları ekrana kilitlemeye devam ediyor. "Abdullah Ünal" karakterine hayat veren Settar Tanrıöğen'in sağlık durumu nedeniyle diziye veda etmişti. Yapım şirketi "Apo" karakteri için Ahmet Mümtaz Taylan ile anlaştığını duyurmuştu. Peki, Ahmet Mümtaz Taylan kimdir? Ahmet Mümtaz Taylan kaç yaşında ve nereli?

boga-2024-02-27t125816-727.jpg

AHMET MÜMTAZ TAYLAN KİMDİR?

Ahmet Mümtaz Taylan 12 Eylül 1965 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi.Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu.

boga-2024-02-27t125801-961.jpg

Ünlü oyuncu Hayat Şarkısı, Leyla ile Mecnun, Bir Zamanlar Anadolu’da, gibi yapımlarla yer aldı.1989 yılından itibaren Devlet Tiyatrolarında 18 yıl süreyle oyunculuk, yönetmenlik, sanat yönetmenliği, genel müdür danışmanlığı gibi görevler üstlendi.