Voleybolcu Eda Erdem'den büyük gurur! Aday gösterildi

ABD Dışişleri Bakanlığının verdiği “Uluslararası Cesur Kadınlar” ödülüne aday gösterilen, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yanı sıra Fenerbahçe Opet’in kaptanlığını yapan Eda Erdem Dündar, "Çok güçlü, önemli, başarılı kadınların arasında ismimin geçmesi çok önemli. Bu adaylık çok fazla sorumluluk da ekliyor omuzlarıma ama bunun bilincindeyim. Yeni jenerasyona en iyi şekilde rol model olmaya çalışıyoruz" dedi.

Voleybolcu Eda Erdem'den büyük gurur! Aday gösterildi

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın ve Fenerbahçe Opet'te de kaptanlık yapan Eda Erdem Dündar, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen "Uluslararası Cesur Kadınlar" ödülüne aday gösterildi.

ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh'in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona ABD Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt ve birçok önemli isim katıldı.

Resepsiyonda, Eda Erdem Dündar'a ödül adaylığı nedeniyle plaket takdim edilirken, ABD Büyükelçisi Flake, kadınların güçlenmesi konusunda Eda Erdem Dündar'ın önemli bir figür olduğunu vurguladı. Dündar'ın başarılarını ve kadınların güçlenmesi için yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten Flake, "Kaptan Eda Erdem, dünyanın en iyi voleybol takımının kaptanı olmanın yanı sıra genç kadınlara ilham veriyor. Bu ödül adaylığı bizim için son derece doğal bir seçimdi.

Futbol maçlarına gittik, voleybol maçlarına gittik. Hatta geçen yıl Antalya'da bir voleybol maçına gittik, salon hınca hınç doluydu. Sanırım son zamanlarda izlediğimiz en heyecanlı mücadeleydi. Türkiye gibi sporu ciddiye alan, içtenlikle seven bir ülkede olmak benim için büyük bir zevk. Benim de gençliğim sporla geçti. Amerikan futbolu oynadım, koşu takımlarında yer aldım. Eşim okul takımında basketbol oynamıştı. Bu yüzden Türkiye'de olmak bizim için büyük bir mutluluk."

"HAYAL EDEMEDİĞİM BİR KARİYER VE HAYATI YAŞIYORUM"

Eda Erdem Dündar, çok önemli bir ödüle aday gösterildiğini belirterek gururlu olduğunu dile getirdi. Eda Erdem Dündar, "Çok güçlü, önemli, başarılı kadınların arasında ismimin geçmesi çok önemli. Bu adaylık çok fazla sorumluluk da ekliyor omuzlarıma ama bunun bilincindeyim. Yeni jenerasyona en iyi şekilde rol model olmaya çalışıyoruz. Her zaman söylerim, biz çok farklı karakterlerden kurulu rengarenk bir takımız. Ama konu bir amaç olduğu zaman bir olabilen, biz olabilen bir takımız. Takım arkadaşlarımla beraber çok güzel işler başarıyoruz. Takım arkadaşlarımın da bu ödüle aday gösterilmemde çok büyük emeği var. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Hayatımda yine unutamayacağım bir akşam oldu diyebilirim.

"Geçmişe gidip bugünkü halimin bu şekilde olacağını hiçbir zaman düşünemezdim. Ama hayal etmekten vazgeçmedim. Heykelimin dikilmesi yıllardır konu olan bir şeydi, onun gerçekleşmiş olması inanılmaz bir duygu benim için. Her gün önünden geçtiğimde 'Bu gerçek mi?' diyorum. Tabii ki bunları hayal edemezdim ama çok şanslıyım. Hala kariyerim devam ederken böylesi bir değer görmek, buna sahip olabilmek benim için paha biçilemez. Çok mutlu ve gururluyum. Buradan tekrar kulübümüze ve güzel taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Hayal edemezdim ama şu anda hayal edemediğim bir kariyer ve hayatı yaşıyorum." Heykelinin dikilmesinin ardından ileride kendisinin filminin ya da belgeselinin çekilmesinin nasıl bir duygu oluşturacağıyla ilgili de konuşan milli sporcu, "İnanın bilmiyorum. Şu anda kariyerim devam ediyor. Yapılır mı, yapılmak istenir mi inanın bilmiyorum. Tabii ki böyle bir şeyin söz konusu olması bile beni heyecanlandırıyor. Kariyerim devam ediyor. Vücudum el verdiğince takımıma hizmet etmek istiyorum. Yakın gelecekte voleybol oynamak istiyorum. Sonrasında hep birlikte neler olacağını, hangi fırsatların önüme çıkacağını göreceğiz" ifadelerini kullandı.