Acun Ilıcalı'nın bu açıklamaları Mehmet Ali Erbil'in canını çok sıkacak

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, servetini sorgulayan ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'e çok sert bir yanıt vererek, "Ona gülüyorum sadece. Kendisi Çarkıfelek'i ona sundurmadığımız için sinirlenmiş, öyle anlıyoruz. Çünkü dikkat ederseniz Çarkıfelek'i anons ediyoruz Cem Davran sunacak diye, bunun üzerine bir anda Mehmet Ali Erbil'den bu açıklamalar geliyor" dedi.

Acun Ilıcalı'nın bu açıklamaları Mehmet Ali Erbil'in canını çok sıkacak

Acun Ilıcalı, servetini sorgulayan şovmen Mehmet Ali Erbil'i yanıtsız bırakmadı. Çarkıfelek programının sunucusu olmamasından dolayı Erbil'in sinirlendiğini söyleyen Ilıcalı, kendisine gülüp geçtiğini dile getirdi.

"ÇARKIFELEK'İ ONA SUNDURMUYORUZ DİYE SİNİRLENMİŞ"

Acun Ilıcalı, Enver Aysever'in YouTube kanalına konuk olarak Mehmet Ali Erbil'in bu açıklamalarına yanıt vererek, "Ona gülüyorum sadece. Kendisi Çarkıfelek'i ona sundurmadığımız için sinirlenmiş, öyle anlıyoruz. Çünkü dikkat ederseniz Çarkıfelek'i anons ediyoruz Cem Davran sunacak diye, bunun üzerine bir anda Mehmet Ali Erbil'den bu açıklamalar geliyor. Bunlar yaşadığımız şeyler, çok önemli değil. Bir yapımcıyla oyuncu aynı parayı mı kazanır? Mehmet Ali zaten bir yapımcı kadar kazanacağını hesap ettiyse hayata 5-0 mağlup başlamış. Anlatayım kısaca; yapımcılar yatırım yapar, daha çok kazanır. Oradaki oyuncular, sunucular o kadar kazanmaz. Dünyanın her yerinde de böyledir" dedi.

"BÜTÜN BU PROGRAMLARDAN 90 MİLYON DOLAR KAZANDIM"

Yaptığı program hakkında da konuşan Ilıcalı, "Muhabirken ben bir gezi programı yapmak istiyorum dedim: Acun Firarda. Kanal izin verdi. Program çok iyi reyting aldı, çok sevildi. Yılda sadece 52 gün çalışıp, haftalık 30 bin dolar kazandım. Dört yıl boyunca yaptım bunu. Buradan iyi kötü bir para kazanıldı. Sonra 'Var mısın Yok musun?' programı, benden önce Türkiye'de iki kere çekilmiş ve ikisi de batmış. Gittim kanala, ben 'Var mısın Yok musun?' yapmak istiyorum dedim. Bana inandılar, programa başladım. Yapımcılığını ben yaptım, Prime Time'ın en çok izlenen programı oldu. Sonra 'Yetenek Sizsiniz', sonra 'O Ses Türkiye'... Bunların hepsi tuttu. Bir yapımcı, Prime Time'daki programın bir bölümünden 100 bin dolar kazanıyor. Bütün bu programlardan 90 milyon dolar kazandım. 70 milyonuyla TV8'i aldım" ifadelerini kullandı.

"MEHMET ALİ ERBİL İLE BEN NE ZAMAN BİR ARAYA GELMİŞİM?"

Erbil'e tepki gösteren Ilıcalı, "Bu kanal o günden beri en çok izlenen ilk üç kanal içinde. Ben Amerika'da da yılda 150 bölüm Prime Time program yapıyorum. Meksika'nın bir numaralı kanalında yılda 250 gün program yapıyorum. Mehmet Ali Erbil bu konuda bilgi eksikliği yaşıyor olabilir, ona da bilgi vermiş olayım. Yunanistan'da yılda yine 150-200 gün yayınımız var. Dünyanın bir ucuna gitmişim, televizyonda belki bir milyar insana program seyrettiriyorum; sonra Acun nasıl para kazanıyor? Ne güzel bir dünya bu ya! Mehmet Ali Erbil ile ben ne zaman bir araya gelmişim? Daha önce hiç benim kanalımda yer almış mı? Ben herkesi kanalımda çalıştırmak zorunda mıyım? Ben şimdiye kadar kimsenin önünü kesmedim. İnsan bir şeyi başaramadığı zaman iki şey yaşamaya başlar. Önce sebepler bulur 'Ben niye başaramadım?' diye, sonra da başaranlara sarmaya başlar. Maşallah Mehmet Ali Erbil'de bütün özellikleri görüyoruz" dedi.