Fisun Ercan kimdir? Fisun Ercan kaç yaşında ve nereli?

Fisun Ercan kimdir? Fisun Ercan kaç yaşında? Fisun Ercan nereli? Fisun Ercan evli mi? Fisun Ercan kitapları var mı? Fisun Ercan eşi kim? İşte Fisun Ercan'ın hayatı ve kariyeri...

Fisun Ercan kimdir? Fisun Ercan kaç yaşında ve nereli?

MasterChef All Star'a konuk olarak gelen Şef Fisun Ercan, merak edildi. Kanada'da restoranı bulunan ünlü şef Ercan, büyük merak konusu oldu. Fisun Ercan kimdir? Fisun Ercan nereli? Fisun Ercan iyi bir şef mi? Fisun Ercan kaç yaşında?

FİSUN ERCAN KİMDİR?

Montreal'da Türk/Akdeniz mutfağına odaklanmış olan Restaurant Su'nun sahibi Fisun Ercan, Türkiye'nin Seferihisar ilçesinde dünyaya geldi. Son 20 yıldır ise Montreal'de hayatını sürdürüyor. Ekonomi ve Finans alanında eğitim almış olan Fisun Ercan, 1998 yılında Montreal'e taşındıktan sonra bir aşçılık okulunda kendisini geliştirdi.

Fisun Ercan, kendisi hakkında şu bilgileri verdi:

"Türkiye'nin Ege kıyısında Seferihisar adında küçük bir köyde doğdum. Babam gerçek bir yemek tutkunudur ve insanlara o kadar doyana kadar yemek yedirmeyi sever ki tabaklarına yemek koymayı bırakması için ona yalvarırlar! Annem harika bir ev aşçısıdır; yaratıcı, hassas ve detaycıdır. Çocukluğumda evimizdeki tipik bir gün, babamın akşam yemeğinde ne yiyeceğimize dair verdiği brifing ile mutfakta başlardı. Köyde küçük bir pazarı vardı ve yemeğe olan düşkünlüğüyle bilindiği için çiftçiler en iyi ürünlerini, balıkçılar da günün avını canlı olarak ona getirirlerdi. Tavuk ya da kuzu gibi küçük hayvanlar bahçemizde anneannem ya da babam tarafından kesilir ve annem tarafından parçalanırdı. Yumurtalar ve süt eve geldiklerinde hala sıcaktı, balıklar hala mutfak tezgahında hareket ediyordu...

Üniversite için şehre taşındığımda, büyük şehirlerdeki insanların taze ürünlere kolayca ulaşamamasına çok şaşırmıştım. Beni en çok şok eden şey, eskiden canlı ve sıcak gördüğüm her ürünün artık ölü ve donmuş olmasıydı! Neyse ki her hafta sonu ailemin yanına gidip o hafta için çantamı doldurabiliyor ve tüm arkadaşlarıma yemek pişireceğim mütevazı öğrenci evime geri getirebiliyordum."