Burak Yılmaz'dan Beşiktaş'a veda

Beşiktaş ile Beşiktaş'ın teknik sorumlu Burak Yılmaz yollarını ayırdı.

Burak Yılmaz'dan Beşiktaş'a veda

Beşiktaş Kulübü, Şenol Güneş’in ayrılığından sonra takımı emanet ettiği teknik sorumlu Burak Yılmaz ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Konferans Ligi’nde Bodo Glimt’e 2-1 yenilen ve 2 maç kala gruplardan çıkma şansını kaybeden siyah beyazlılar, ligde de kötü günler geçiriyor. Son olarak Antalyaspor’a 3-2 yenilen Beşiktaş, 12. hafta maçları öncesinde lider Galatasaray’ın 12 puan gerisinde 19 puanla 5. sırada yer alıyor.

Burak Yılmaz’ın ayrılığını resmi olarak açıklayan siyah beyazlı kulüp, “10 Ekim 2023 tarihinden bu yana Futbol A Takımımızın Teknik Sorumluluğu görevini yürüten Burak Yılmaz ile yollarımız kendisinin isteği üzerine ayrılmıştır. Burak Yılmaz'a emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.” ifadelerine yer verdi.

“HIRSIZ BURAK”

Burak Yılmaz’ın görevinden ayrılma kararında, Bodo Glimt maçında taraftarların aleyhinde yaptığı tezahüratların etkili olduğu öğrenildi.

depophotos-18116593.jpeg

Bodo Glimt’e evinde 2-1 yenilen siyah beyazlılarda, taraftarların Burak Yılmaz’a yoğun tepkisi vardı. “Hırsız Burak” ve “Burak dışarı” tezahüratı yapan Beşiktaşlı taraftarlar, ilk teknik adamlık deneyimini yaşayan çalıştırıcıya tepkilerini dile getirdi.

3 GÜN ÖNCE DEVAM KARARI ALINDI!

Antalyaspor yenilgisinin ardından hiddetli açıklamalar yapan Burak Yılmaz, “Şimdi başkanımla konuşacağım. Eğer ben 3 Aralık’a, 4 Aralık’a kadar devam edeceksem, benim küçük bir isteklerim olacak. Ama olmayacaksa, ben yarın Beşiktaş Kulübü’ne teşekkür edeceğim ve ayrılacağım. Bunu da söylüyorum. Benim hiç kimseden bir beklentim yok. Ama ben sabah, akşam burada çalışıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Ardından başkan Ahmet Nur Çebi ile görüşen Burak Yılmaz’ın görevine devam etmesi kararı alınmıştı, ancak 3 gün sonra teknik sorumlu Burak Yılmaz’ın isteğiyle ayrılık yaşandı.