Halil Umut Meler'e yumruk atan Faruk Koca'nın ifadesi ortaya çıktı! Yumruk atmamış...

Hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, gözaltında verdiği ifadede, "Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip, yüzüne tükürmekti, bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu. Daha sonra kendisini yere attı" dedi.

Halil Umut Meler'e yumruk atan Faruk Koca'nın ifadesi ortaya çıktı! Yumruk atmamış...

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, dün akşam Süper Lig'de oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrasında hakem Halil Umut Meler'e yönelik saldırısı sebebiyle gözaltına alınmıştı. Başkan Koca'nın gözaltındayken ifadesi ortaya çıktı.

Sorgulamanın ardından Faruk Koca ve diğer iki şüpheli, "6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun" ve "kamu görevlisine görevi başında yaralama" suçlarından tutuklanırken, Koca'nın ifadesi de gün yüzüne çıktı.

"KENDİSİNİ YERE ATTI"

Mahkemede, suçlamaları reddeden Koca, "Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişmiştir. Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip, yüzüne tükürmekti, bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu. Daha sonra kendisini yere attı. Kalp rahatsızlığım bulunması sebebiyle de beni olay yerinden hemen uzaklaştırdılar. Ben bunun dışında gerçekleşen hiçbir olaydan haberdar değilim" dedi.