Adalet Bakanlığı 18-35 yaş arası personel alımı yapıyor

Adalet Bakanlığı duyurdu... 18-35 yaş arası vatandaşların başvuruda bulunabileceği personel alımı ilanı yayımlandı. Başvuru şartları ve müracaat tarihlerine ilişkin tüm detaylar paylaşıldı.

Adalet Bakanlığı 18-35 yaş arası personel alımı yapıyor

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı verdi. 500 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları resmen açıklandı. Başvurular online olarak vatandaşlara açıldı.

Adalet Bakanlığı KASIM AYI güncel 500 yeni memur alımı başvuruları alınacak. Kamu personel ataması kapsamında beşinci ve dokuzuncu kadrolar için başvurular alınacak. 500 güncel memur atamasına kimler başvuru yapabilecek. İşte Adalet personel ataması tüm detaylar ı ve başvuru sürecine dair detaylar.

personel-2.jpg

Kamu memur alımı genel şartlar

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılmış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak ve TCK’daki ilgili suçlardan mahkum olmamak gerekmektedir. İşte hangi bölüme mezunlarının başvuru yapabileceğine dair tüm detaylar.

Adalet Bakanlığı personel alımı mezuniyetler

500 kamu personel alımı için adayların Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi önlisans programı mezunu olması gerekmektedir. Bu kapsamda lisans veya önlisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar başvuru yapabilecek.

personel.jpg

Kadrolu personel alımı başvuru tarihleri

Adalet Bakanlığı 500 kamu personel alımı için başvuru iş ve işlemleri online olarak 10 Kasım ile 16 Kasım tarihleri arasında olacak. Başvurular Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet sitesinden online olarak yapılabilecek. Başvuru geç günü ise 24 Kasım olarak açıklandı.