Fatih Altaylı'dan Süleyman Soylu'ya: Haddini bilsin tepemin tasını attırmasın

Gazeteci Fatih Altaylı, Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "Ben onun arkadaşı değilim, benden arkadaş diye bahsedemez, haddini bilsin tepemin tasını attırmasın. Süleyman Bey'i ben zeki bir insan sanırdım, yanıldığımı gördüm." dedi.

Fatih Altaylı'dan Süleyman Soylu'ya: Haddini bilsin tepemin tasını attırmasın

Gazeteci Fatih Altaylı kendisi, Murat Ağırel ve Timur Soykan hakkında söylemlerde bulunan Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sert sözlerle tepki gösterdi.

"YAYINI YA İZLEMEMİŞ, YA İZLEDİĞİNDE ANLAYACAK KAPASİTEYE SAHİP DEĞİL"

Murat Ağırel, Timur Soykan ve Fatih Altaylı'nın kendisi hakkında "Benim hakkımda son 10 ayda 550 olumsuz köşe yazısı yazıldı. Bu arkadaşlar neye hizmet ettiğinin farkında değil" ifadelerini kullanan Süleyman Soylu'ya yönelik olarak Altaylı şunları söyledi:

"Bir; ben onun arkadaşı değilim, benden arkadaş diye bahsedemez, haddini bilsin tepemin tasını attırmasın. Süleyman Bey'i ben zeki bir insan sanırdım, yanıldığımı gördüm. Zeki insanlar izlediklerini ve dinlediklerini anlar. Süleyman Bey yayını ya izlememiş, ya izlediğinde anlayacak kapasiteye sahip değil.

Ben şunu düşündüm yayından sonra Süleyman Soylu'yu çok mu korudum acaba? Her şey Süleyman Soylu'ya bağlansın istemedim. Bu yayından olumsuz bir şey çıkarmak yanlış; on ayda onun lehine ilk defa bir şey söylendi. Bu kadar net bir şeyi görmemek için gözünüzde kulağınızda problem var demek ki.

Fatih Altaylı diye bir gazeteci demişti geçen sefer ona itirazım yok ama ben onun arkadaşı değilim. Süleyman Soylu, bu yayından sonra yayına katılan arkadaşlardan birini arayarak kendisinin yanıt hakkı olduğunu söylemiş, o arkadaş da 'Fatih Bey'in yayını size açık' demiş. Süleyman Bey de 'Bir düşüneyim' demiş. Gelsin istediği gibi anlatsın. Bizim ne korkumuz var ne çekincemiz var."