AFAD uyardı! 31 il için Pazartesi uyarısı

AFAD, 20 Kasım Pazartesi günü için meteorolojik uyarıda bulundu. 15 il için turuncu, 16 il için sarı kodlu uyarı verilirken, sel, su baskını gibi durumların yaşanabileceği ifade edildi.

AFAD uyardı! 31 il için Pazartesi uyarısı

AFAD, 20 Kasım Pazartesi günü için 31 il için uyarıda bulundu. 15 il için turuncu, 16 il için sarı kodlu uyarı yapılırken, sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlara dikkatli olma çağrısı yapıldı.

AFAD'ın X hesabından yapılan paylaşımda, 20 Kasım Pazartesi için uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda 31 il için olumsuzluklara karşı dikkatli olunması yönünde çağrı yapıldı.

31 İL PAZARTESİ GÜNÜ ÇOK DİKKAT!

Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"20 Kasım Pazartesi günü;

15 ilimiz için Turuncu, 16 ilimiz için Sarı uyarı olmak üzere toplam 31 ilimiz için meteorolojik uyarı yapılmıştır.

Adıyaman, Batman, Bingöl, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Hakkari, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak ve Zonguldak.

Ağrı, Ardahan, Bartın, Bilecik, Bitlis, Bursa, Elazığ, Erzurum, Kars, Kocaeli, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Siirt ve Yalova.

Uyarı verilen illerimizde valilik, kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerine bilgilendirme yapılmıştır.

Sarı ve turuncu meteorolojik uyarı verilen illerde ekiplerimiz teyakkuz halinde olup; gelen ihbarlara süratle müdahale edilmektedir.

Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri, buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz."