Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması ne zaman?

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının kamu kurumlarına yapılan atamalar merakla bekleniyor. Bakan Göktaş, atama tarihini duyurdu. Peki şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması ne zaman? İşte ayrıntılar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması ne zaman?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına yönelik atamalar gerçekleştiriliyor. Peki şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması ne zaman? Şehit yakını atamaları ne zaman yapılacak?

ŞEHİT YAKINI, GAZİ VE GAZİ YAKINI ATAMASI NE ZAMAN?

Bakan Göktaş şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamaları için 22 Mart gününü işaret etti.

Bakan Göktaş, iftar programında atamalara dair açıklamada bulundu. Şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamalarına dair açıklamada bulunan Göktaş, "Sizlerin gösterdiği bu büyük fedakarlık karşısında bizler de canı gönülden, derin bir vefayla çalışmaya, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizler için ne yapmamız gerekiyorsa, hiç tereddüt etmeden yerine getiriyoruz. Eğitimden istihdama, sağlıktan sosyal hizmetlere, konuttan ücretsiz seyahat hakkına kadar birçok alanda sizlere destek sağlamaya devam ediyoruz. Bu cuma, yani ayın 22’sinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımızın kamu kurumlarına atamasını gerçekleştireceğimizin müjdesini de buradan sizlerle paylaşmak isterim. Böylece yapacağımız yeni atamalarla kamuda 49 bin 901 şehit yakını, gazi ve gazi yakınını istidam etmiş olacağız. Devletimizin maddi ve manevi tüm imkanlarını sizler için seferber ettiğimizden hiç kuşkunuz olmasın. Şehit yakını ve gaziler olarak gösterdiğiniz vakur duruş milletimiz için gurur ve cesaret vesilesidir. Sizlerin hayatını kolaylaştırmak için, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürmeniz için her türlü desteğimizi sürdüreceğiz" dedi.