Ak Parti Milletvekili Adayı Dr. Sıvacıoğlu, Beşiktaş Ve Arnavutköy'deydi

AK Parti İstanbul 2'nci Bölge Milletvekili Adayı Dr. Sevan Sıvacıoğlu seçim çalışmaları kapsamında Beşiktaş'ta sahaya inerek seçmenlerle buluştu.

Ak Parti Milletvekili Adayı Dr. Sıvacıoğlu, Beşiktaş Ve Arnavutköy'deydi

AK Parti İstanbul 2'nci Bölge Milletvekili Adayı Dr. Sevan Sıvacıoğlu seçim çalışmaları kapsamında Beşiktaş'ta sahaya inerek seçmenlerle buluştu. Arnavutköy ve Beşiktaş'ta bulunan kiliseleri ziyaret eden Sıvacıoğul, Beşiktaş Meydanı'nda gençler ile bir araya gelerek onlara çok güvendiğini dile getirdi. "İftara 5 kala" programına da katılan Dr. Sevan Sıvacıoğlu son olarak da Siirt Şirvan Derneği'nin düzenlediği iftar programında STK'larla bir araya geldi.

Ermeni asıllı Dr. Sevan Sıvacıoğlu'nun ilk adresi Arnavutköy Aya Taksiarhis Metropolit Athenagoras Hrisanis Rum Ortodoks Kilisesi oldu. Sıvacıoğlu'na AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı M. Yıldırım Turan'da da eşlik etti. Ziyaret sırasında kilise yetkilileri ile yeni gerçekleştirilen vakıf seçimleri üzerine sohbet gerçekleştirildi.

"GENÇLERE ÇOK GÜVENİYORUZ"

Dr. Sevan Sıvacığlu'nun bir sonraki durağı ise Beşiktaş Meydanı oldu. Burada gençler ile bir araya gelen milletvekili adayı, gençlerin taleplerini dinledi. Gençlerin gelecekte hangi meslek grubunu seçeceklerine yönelik sorduğu sorunun ardından doktor olmak istediğini söyleyen bir gence Sıvacıoğlu; "Gelecekte sizler bizi tedavi edeceksiniz. Bu konuda sizlere çok güveniyoruz" dedi. Gençlerin fotoğraf çekilme talebi üzerine Dr. Sevan Sıvacıoğlu, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gençlerle buluşmasının ardından milletvekili adayının sıradaki durağı ise Panaia Rum Ortodoks Kilisesi oldu. Burada seçmenlerle bir araya geldikten sonra Beşiktaş Çarşısı esnafını ziyaret etti. Seçim çalışmaları kapsamında soruları yanıtlayan Dr. Sevan Sıvacıoğlu; "Bugün Beşiktaş ilçemizde vatandaşlarımızla buluştuk. Öncelikle Arnavutköy'de Rum cemaatimize ait tarihi bir kilisede ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. Yeni seçilmiş vakfımızla tanıştık, görüştük. Yakın zamanda yapılan vakıf seçimlerinin ne kadar memnuniyetle karşılandığını gördük. Sonra Beşiktaş meydanına indik. Gençlerle buluşup, sohbet ettik, dileklerini ve ihtiyaçlarını dinledik. Memnun oldukları, olmadıkları bazı konular hakkında onların görüşlerini aldık. Onlara, kendilerini sevdiğimizi, kendileriyle ilgilendiğimizi, sorunlarını çözmek için elimizden gelen bütün yardımları yaptığımızı, gördüğümüz bütün problemleri, eksiklikleri gidermek hususunda çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü bildirdik. Daha sonra Beşiktaş çarşısının içinden geçip, vatandaşlarımızla seçim konularında konuştuk, seçime yoğun ilgi olduğunu gördük. Gerçekten vatandaşlarımız seçimi önemsiyorlar, ilgileniyorlar. Sonra tekrar Beşiktaş içerisinde tarihi Rum kilisemizi ziyaret ettik. Bu şekilde bugünkü çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi. Sıvacıoğlu, iftar saatine yakın, trafikte kalan vatandaşlara iftariyelik ikram etti.

DİAGURİSİ: UMARIM SIVACIOĞLU BU SEÇİMLERDE MECLİSTEKİ YERİNİ ALIR

Panaia Rum Ortodoks Kilisesi Vakıf Başkanı Dora Diagurisi, Sıvacıoğlu'nun kendilerini ziyaretinden dolayı yaşadığı memnuniyeti dile getirerek "Bugün Arnavutköy Kilise vakfında Sayın Sevan Sıvacıoğlu'nu ağırladık. Bizim için çok mutlu bir ziyaret oldu. Kendisiyle kısa zaman önce gerçekleşen vakıf seçimleriyle ilgili de bilgi paylaştık. Yeni yönetim olarak ilerleyen süreçte düşündüğümüz projeleri paylaştık. Kendisinin adaylığının hayırlı olmasını diliyoruz. Umarım bu seçimlerde meclisteki yerini alır" diye konuştu.