Babacan: Erdoğan artık sopayı aba altından göstermiyor, elinde sallaya sallaya sopayı gösteriyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Erdoğan artık sopayı aba altından göstermiyor. Elinde sallaya sallaya sopayı gösteriyor. Gittiği her yerde insanlara hep bir ağızdan tekrarlattırdığı, 'tek millet' dediği anlaşılan o ki, sadece kendisine oy verenlerden ibaret" dedi.

Babacan: Erdoğan artık sopayı aba altından göstermiyor, elinde sallaya sallaya sopayı gösteriyor

DEVA Partisi, bugün Bilkent Otel’de belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. DEVA Partisi Genel Genel Başkanı Ali Babacan toplantıda konuştu.

ARTIK SOPAYI ABA ALTINDAN GÖSTERMİYOR, ELİNDE SALLAYA SALLAYA GÖSTERİYOR

Partisinin aday tanıtım toplantısında konuşan Babacan, şunları söyledi:

"Ülkenin cumhurbaşkanı, yerel seçim çalışmalarına başladı, il il dolaşıyor. Yanlış anlamayın bizim yaptığımız gibi halkın sorunlarını dinlemek için dolaşmıyor. Bir esnafın kapısını çalmışlığı, bir manava girmişliği yok. Emekliyle sohbet etmişliği, bir kahvede çay içmişliği yok. Yaptığı, yapacağı hizmetleri anlatmak için de dolaşmıyor. İl il, ilçe ilçe, halkı tehdit etmek için dolaşıyor. Kürsüye çıkıyor, ‘Biz yoksak, hizmet yok’ diyor. ‘Biz yoksak, doğal gazı göremezsiniz’ diyor. ‘İktidar benim. Belediye benden olmazsa, şehrinize hizmet beklemeyin’ diyor. Aba altından sopa göstermek diye bir tabir vardır. Erdoğan artık sopayı aba altından göstermiyor. Elinde sallaya sallaya sopayı gösteriyor. Gittiği her yerde insanlara hep bir ağızdan tekrarlattırdığı, ‘tek millet’ dediği anlaşılan o ki, sadece kendisine oy verenlerden ibaret. Yeni ortaklarının diline hemen uyum sağladı, tehdide şantaja alıştı. Buradan kendisine sesleniyorum: Sayın Erdoğan, hiç boşuna tehditle şantajla kendinizi yormayın. Vatandaşımız antrenmanlı. Yıllar öncesinden tanıyor, biliyor bu dili. 90’ların karanlığından biliyor. Küçük ortağınızdan biliyor. Küçük ortağınızın kol kanat gerdiklerinden biliyor bu tehditleri, şantajları. Sayın Erdoğan, siz hiç boşuna yorulmayın. Vatandaş bu şantaj siyasetini gayet iyi biliyor. Vatandaş bu sesten, bu tehditlerden korkmuyor."