Bakan Kirişçi açıkladı! OGM 3500 personel alımı başvuru tarihleri ne zaman?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı merakla bekleniyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den beklenen müjdeli haber geldi. OGM'nin gerçekleştireceği alımların tarihleri duyuruldu.

Bakan Kirişçi açıkladı! OGM 3500 personel alımı başvuru tarihleri ne zaman?

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi duyurdu... Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başlıyor! Genel başvuru şartları ve ilanın ilk ayrıntıları belli oldu.

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 3500 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Orman Genel müdürlüğü 3500 orman muhafaza memuru alımı 2023 yılı içerisinde yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanı: “Bu bölgelerimize günümüz fiyatlarıyla 750 milyon altyapı kredisi sağladık. İzmir Dikili’de Avrupa’nın en büyük jeotermal ısıtmalı Tarıma Dayalı İhtisas OSB’sinin inşaatı devam etmektedir. Şimdi de Balıkesir’de dünyanın en büyük jeotermal ısıtmalı Tarıma Dayalı İhtisas OSB’sini kuracağız. Sadece İzmir’de en az yüzde 75’i kadın emekçi olmak üzere 3 bin 500 yeni istihdam sağlayacağız” şeklinde açıklama geldi.

orman-12.jpg

OGM Personel Alımı Başvuru Şartları

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde yayınlanacak olan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar için şartlar:

Başvuru yapacak olan personel adayları önlisans düzeyinde; Ormancılık ve Orman Ürünleri Orman İşletmeciliği Ormancılık ve Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri Fidan yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme Fidan ve Fidecilik Budama ve Aşılama bölümlerinden en az birinden mezun olması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların devlet hastanelerinden veya sağlık ocaklarından alınacak olan sağlık raporunu başvuru sırasında almış olmaları gerekmektedir. Engel bir durumu olan adayların başvuruları geçersiz sayılıyor.

Görevini devamlı ve eksiksiz yapmasına adına işe alınacak olan erkek personellerin askerlik hizmet görevini tamamlamış veya askerlik görev hizmetinden muaf olmuş olması gerekiyor.

OGM tarafından orman muhafız memuru alımında; Türk Cumhuriyeti vatandaşı olan orman muhafaza memuru adayları başvuru yapabilir.

ogm.jpg

OGM Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak? Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi 3500 personel alımı yapılacağını duyurdu. Fakat konuya ilişkin personel alımlarının ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama gelmedi. 2022 yılının sonu 2023 yılının başı gibi başvuru kılavuzu ve başvuru ekranının açıklanması bekleniyor.

Alımlar önlisans eğitim düzeyinde yapılacağı için Bakanlık tarafından önlisans 2022 KPSS sınav sonuçlarının açıklanması beklenmiş olabilir. KPSS 2022 önlisans sınav sonucunun açıklanmasıyla başvuru kılavuzunun yayınlanması bekleniyor.