Banu Parlak kimdir? Banu Parlak ne iş yapıyor, kaç yaşında, evli mi?

Şarkıcı Banu Parlak, Dilan-Engin Polat çiftinin ifade vermeye gittiğini duymasının ardından bir video paylaşarak, göbek attığı görüntüleri yayınladı. Bu olay üzerine Parlak merak edildi. Banu Parlak kimdir? Banu Parlak ne iş yapıyor, kaç yaşında, evli mi? İşte detaylar...

Banu Parlak kimdir? Banu Parlak ne iş yapıyor, kaç yaşında, evli mi?

Dilan Polat-Engin Polat çifti, şarkıcı Banu Parlak'ın güzellik merkezinin kurşunlanması olayıyla ilgili soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi. Bu olay, Banu Parlak'ın kimliği, yaşamı ve işi hakkında merak uyandırdı.

Olay 1 Ekim'de Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı'nda bulunan şarkıcı Banu Parlak'ın güzellik merkezinde yaşanan bir saldırıydı. İddiaya göre, saat 02.00 ve 04.30 sıralarında güzellik merkezine gelen şüpheliler silahla ateş açıp kaçmıştı. 5 kurşun isabet eden güzellik merkezinde maddi hasar yaşandı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde, 5 Ekim'de düzenlenen operasyonla 5 şüpheli gözaltına alındı.

BANU PARLAK KİMDİR?

Banu Parlak, 1987 senesinde Kastamonu'da doğdu. Sosyal medya platformu Instagram'da araba içinde şarkılı paylaşımlarıyla tanınmış ve daha sonra "Narin Yarim" adlı single çalışmasıyla müzik kariyerine adım atmıştır.

2017 yılında Okan Öztürk ile evlenen ve evliliğini olaylı bir şekilde sonlandıran Banu Parlak, bir kız çocuğu annesidir.

"TETİKÇİ TUTTU"

Banu Parlak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, fenomen ve şarkıcı Dilan Polat ile eşi Engin Polat'ı sorumlu tutmuştu. Parlak, "Günlerdir konuşulan bir durum var. Dilan Polat’ın ve Engin Polat’ın tetikçi tutuğu iddiası. Bunlar iddia değil. Ortada bunu itiraf eden bir kişi var. Banu Parlağı vurmam için beni tutular diyen bir genç var ortada. Sana ekmek yedirmeyeceğim diyorsun gece iş yerime sıkılıyor. Bir gece 02.00’de sıkılıyor bir de 05.00’da. 6 el ateş ediliyor. Camlarım tuzla buz. İki tane kasklı genç bunu yapan. Elbet bulunacak. Delikanlılık mı kadına sıktırmak. Yerimiz belli yurdumuz belli. Mafyacılık oynamazsınız. Burası muz Cumhuriyetimi burası. Sokaklar altın tozu ile kahve içmeye benzemez. Bütün gerekli başvurular yapıldı. Bütün gerekli şikayetler yapıldı. Bütün delillerimizle birlikte. Allah’ın izniyle Organize Şube işe el atacak göreceğiz. Kendim için şüphe etmiyorum ama çocuğum için 4 tane daha koruma tutum. Hiç birinize acımayacağım. Mafyacılık oynakla olmaz bu iş" demişti.

İFADELERİ ALINDI

Dilan Polat-Engin Polat çifti ile Sezgin Polat, şarkıcı Banu Parlak’ın Bahçeşehir’deki güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde azmettirici olarak ifade vermek için Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirildi.

SİLAHLI SALDIRIYA AZMETTİRME

Yoğun güvenlik önlemleri altında Küçükçekmece Adalet Sarayı’na getirilen şüpheliler Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat sırayla Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcısına ifade verdi. İfadeye ilk olarak Engin Polat’ın babası Sezgin Polat girdi. Yaklaşık 45 dakika ifade veren Polat’ın ardından oğlu Engin Polat ifadeye girdi. Yaklaşık 40 dakika ifade veren Engin Polat’ın ardından ise son olarak Dilan Polat ifadeye girdi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

En uzun ifadeyi ise Dilan Polat verdi. Yaklaşık 1 saat ifade veren Dilan Polat’ın yöneltilen hiçbir suçlamayı kabul etmediği öğrenilirken, “Kurşunlama olayıyla bir ilgimiz yok” dediği öğrenildi. Şüpheliler ifadelerinin ardından, “silahlı saldırıya azmettirme” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. İkili, bir de bu suçtan tutuklandı.

'ÇOK MUTLUYUM'

Polat çiftinin ifadeye götürülmesi sonrası Banu Parlak önce açıklama yaptı sonra da göbek attı. Parlak; "Kurşunlanma olayıyla ilgili yeni gelişmeler var. Duyduğumuza göre ifade için Küçükçekmece Adliyesi'ne götürülmüşler. Biz de sizler gibi bekliyoruz ne olacağını. Yani bu şu demek oluyor; bir gelişme var ki ifade için tekrar çağrılıyorlar. O yüzden çok mutluyum. Dediğim gibi dosyada gizlilik olduğu için çok fazla bilgi sahibi değilim. Herhangi bir bilgi gelirse sizlerle paylaşacağım" ifadelerini kullandı.