DenizBank'ta sular durulmuyor! Seçil Erzan vakasının ardından bir tutuklama kararı daha

Denizbank Antalya Side şube müdürü, müdür yardımcısı ve 2 banka personelinin de aralarında bulunduğu toplam 8 kişi, 205 milyon para çalındığı gerekçesiyle tutuklandı.

DenizBank'ta sular durulmuyor! Seçil Erzan vakasının ardından bir tutuklama kararı daha

DenizBank, Seçil Erzan olayının ardından şubelerindeki denetimi artırdı. Antalya Side Şubesi'nde müşterilerin hesabından 205 milyon lira paranın çalındığı gerekçesiyle şube müdürü, müdür yardımcısı ve 2 banka personelinin de aralarında bulunduğu 8 şüpheli tutuklandı. Paranın kripto hesabında kaybedildiği belirtiliyor.

205 MİLYON LİRA BAŞKA HESAPLARA AKTARILMIŞ

TELE 1'in haberine göre, Arda Turan, Muslera, Emre Belözoğlu gibi futbol dünyasından tanınmış isimlerin adının karıştığı ve Seçil Erzan'ın tutuklu bulunduğu dolandırıcılık olayı ile gündeme gelen DenizBank'ın yönetimi, bütün şubeleri üzerinde denetim ve incelemelerini artırdı. Genel müdürlük uzmanları tarafından yapılan incelemeler sırasında bankanın Antalya Side Şube Müdür Yardımcısı Utku Erdem'in hesabında olağan dışı hareketlilik tespit edilince müfettiş görevlendirildi. Banka müfettişleri, nisan ayı başında şubeye gelerek soruşturma gerçekleştirdi.

Müfettişlerin yaptığı inceleme ve soruşturma sonucunda Utku Erdem'in, 2021 yılından Nisan 2024'e kadar müşterilerin hesaplarından parça parça toplam 205 milyon lirayı tanıdığı kişilere aktardığı tespit edildi. Bu kişilerin daha sonra paraları, yeniden Utku Erdem'in hesabına gönderdiği belirlendi.

MÜŞTERİLERİN HESABINDAN ÇALIP KRİPTODA BATIRMIŞ

Bankanın, suç duyurusunda bulunması sonrası Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Bu kapsamda İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT Timi ekibi, şube müdürü Rahşan Eylem Bulut, müdür yardımcısı Utku Erdem ve 2 banka personeli ile Utku Erdem'in yakın arkadaşı olduğu tespit edilen 4 şüpheliyi, 6 Nisan'da gözaltına aldı.

Şüphelilerden Utku Erdem ifadesinde; 2021 yılından bu yana müşterilerin hesabından fark edilmeyecek şekilde paraları alıp, arkadaşlarına gönderdiğini, daha sonra bu paraların kendi hesabına geri geldiğini, toplanan paraları yurt dışında sanal bahis sitelerinde ve kripto para borsalarında kaybettiğini söylediği öğrenildi.

Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, 8 Nisan'da adliyeye sevk edildi. İfadeleri sonrası şüpheliler, tutuklandı.