DEVA Partisi'nden 800 istifa haberlerine açıklama geldi!

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, Horasan ilçe teşkilatından 800 üyenin istifa ederek AK Parti'ye geçtiği iddiasını yalanlayarak, "Horasan'da sadece 67, Karayazı'da da 4 üyemiz partimizden istifa ederek ve hatta istifaya zorlanarak saf değiştirmişlerdi" dedi.

DEVA Partisi'nden 800 istifa haberlerine açıklama geldi!

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, Horasan ilçe teşkilatından istifa ederek AK Parti'ye geçen üye sayısının 800 değil, 71 olduğunu söyledi.

AK Parti Erzurum il binasında dün DEVA Partisi'nden istifa edenler için katılım töreni düzenlenirken, AK Parti Milletvekili Mehmet Emin Öz ve İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu'nun da yer aldığı törende Horasan ve Karayazı ilçelerinden DEVA Partisi'nden istifa ettiği belirtilen 800 kişiye AK Parti rozetleri takıldı.

800 KİŞİ DEĞİL 71 ÜYE İSTİFA ETTİ

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl ise halkın yanıltıldığı ve manipüle edildiğini belirterek, 800 kişinin istifa etmediğini, bu iddianın "hayal ürünü" olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Toplam 637 üyemizin bulunduğu Horasan'da, DEVA Partisi'nden istifalar olduğu doğrudur. Ancak, iddia edildiği gibi 800 kişi değil, Horasan'da sadece 67, Karayazı'da da 4 üyemiz partimizden istifa ederek ve hatta istifaya zorlanarak saf değiştirmişlerdir. Ak Parti yetkililerinin kamuoyunu yanıltmaya yönelik, gerçeği yansıtmayan açıklamaları nedeniyle kendilerini esefle ve şiddetle kınıyorum. İzledikleri yanlı ve yanlış politikalarla ülkeyi çıkmaza iten, fakiri fukarayı, emekliyi, ücretliyi bir silindir gibi ezen, uyguladıkları yanlış politikalarla iş dünyasında deprem yaratan, iş yerlerinin kapanmasına, iflasların yaşanmasına neden olan AK Parti'nin birkaç ay sonra yapılacak mahalli seçimlerde büyük bir yenilgi alacağı şimdiden belli olmaya başlamıştır.

Aziz Erzurum'umuzun hiçbir yarasına merhem olamayanlar yapılan uyduruk törenlerle algı operasyonu peşindedir. Deniz bitmiş, kara görünmüştür. Rakamlarla oynayarak, gerçekleri ters yüz ederek bir yere artık varılamayacaktır. Açıklamamıza istinaden üye ve istifa sayılarını gösteren belgeler paylaşılmıştır. DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı olarak, AK Parti yetkililerini partimizden istifa ederek kendi saflarına katılanların isimlerini kamuoyunun önünde açıklamaya davet ediyorum."