Dilan Polat kaldı, Engin Polat başka cezaevine nakledildi

Tutukluluğu devam eden Engin Polat ve babası Sezgin Polat, Dilan Polat'ın bulunduğu Marmara Cezaevi'nden, Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na nakil edildi.

Dilan Polat kaldı, Engin Polat başka cezaevine nakledildi

İstanbul'da 5 Kasım'da gözaltına alınan ve aralarında Engin Polat ve babası Sezgin Polat'ın da bulunduğu 14 şüpheli, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "vergi usul kanununa muhalefet", "mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek", "Spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme" suçlamalarıyla tutuklandı.

ENGİN POLAT VE BABASI NAKLEDİLDİ

Tutuklandıktan 11 gün sonra Engin Polat ve babası Sezgin Polat, asayiş ve güvenlik gerekçesiyle Maltepe Cezaevi'nden Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na nakledildi. Engin Polat'ın erkek kardeşi Alper Kürşat Polat ile Zekayi Tepe, Kocaeli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na, Can Polat, Halit Polat, Metin Yılmaz ve Dilan Polat'ın erkek kardeşi Can Doğu ise Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na nakledildi.

Erkek tutukluların nakledilmesiyle birlikte soruşturmaya ilişkin Marmara Cezaevi'nde Dilan Polat, kız kardeşi Sıla Doğu'nun da aralarında olduğu kadın tutuklular kalmış oldu. Yetkililer, erkek şüphelilerin başka cezaevine gönderilmesinin usulü bir işlem olduğunu vurguladı.