Diyanet İşleri Başkanlığı 6200 Personel Alımı Şartlarını Açıkladı! Diyanet Personel Başvurusunda Son Tarih Ne Zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 6200 personel alacağı haberi iletildi. Kur'an kursu öğreticisi, müezzin ve imam hatip alımları için şartlar sıralandı. Diyanet sözleşmeli personel alımında son durum...

Diyanet İşleri Başkanlığı 6200 Personel Alımı Şartlarını Açıkladı! Diyanet Personel Başvurusunda Son Tarih Ne Zaman?

Diyanet'ten gelen duyuruda sözleşmeli personel alımına dair bilgi verildi. 6200 personel için şartlar sıralandı. Üstelik başvuru tarihi ile ilgili bilgi de verildi. KPSS puan şartının olduğu alımlarda son durumu açıklıyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığın'ın taşra teşkilatında 4/B sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek amacıyla 2022 KPSS B grubu puan sırası esas alınarak ilan edilen boş pozisyonların üç katı kadar aday arasından Başkanlıkça yapılacak sözlü sınav sonucuna göre, Diyanet Akademisine aday din görevlisi olarak 1300 Kur’an kursu öğreticisi (kadın), 4 bin 600 imam hatip ve 300 müezzin kayyım alımı yapılacak.

Başvurular 26 Aralık ile 6 Ocak tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacak. Adayların 2022 yılı KPSS’den lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekiyor. Başvuru şartları ve işlemlerine ilişkin bilgilere Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.