Erdoğan: Gelin bunların devrini kapatalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin mitinginde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında muhalefeti eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunların hayalleri sadece kendi siyasi çıkarları. Gelin bunların devrini kapatalım" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Gelin bunların devrini kapatalım

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimler kapsamında düzenlenen Mersin mitinginde konuştu. Erdoğan, konuşmasında muhalefete yönelik eleştirilerde bulundu.

"SÖYLEYİN VERDİKLERİ SÖZLERDEN HANGİSİNİ HAYATA GEÇİRDİKLERİNİ"

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Mersin'e hiçbir yatırım yapmayanları siz çok iyi biliyorsunuz. Burada hangi belediye vardı. CHP belediyesi. CHP belediyesi Mersin'e ne verdi. Mersin'i bunlar geriletti. Öyleyse bu güzel Mersin'imizi bunlara teslim edemeyiz. Bunların genel merkezleri ne ki Mersin'de teşkilatları ne olsun. Siz bakmayın arada bir atıp tuttuklarına. Emin olun hepsi yalan. Söyleyin verdikleri sözlerden hangisini hayata geçirdiklerini.

"31 MART'TA ATATÜRK İSTİSMARCILARINI GÖNDERELİM"

Şehrin yıllarını çalan bunlar değil mi? Geriye düşen Mersin'imizin hesabını artık sormayacak mısınız? Mersin lafa gelince mangalda kül bırakmayan bu zübük siyasetçi tipleri sırtında taşımak zorunda değil. Bunların hayalleri sadece kendi siyasi çıkarları. Gelin bunların devrini kapatalım. 31 Mart'ta Atatürk istismarcılarını gönderelim.

"MERSİN'E 210 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE KAMU YATIRIMI YAPTIK"

Mersin ülkemizin hem demografik olarak çok zengin hem de hala göç alan bir şehridir. Türkiye'nin cennet şehri Mersin'in değerlendirilmeyi bekleyen potansiyelini en iyi biz biliyoruz. Geçtiğimiz 21 yılda Mersin'e 210 milyar liranın üzerinde kamu yatırımı yaptık. İkinci devlet üniversitesi olan Tarsus Üniversitesi'ni açtık. Sağlıkta 1440 yataklı şehir hastanemiz başta olmak üzere 49 sağlık tesisini inşa ettik. Kentsel dönüşümde şehrimizde 3475 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik. Halen inşası süren çok sayıda yol projemiz var."

"SANTRALİN TÜM REAKTÖRLERİ 2028'E KADAR HİZMETE GİRECEK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin tüm reaktörlerinin ne zaman hizmete gireceğini, "Yılda 35 milyar kilovatsaat elektrik üretecek Akkuyu Nükleer Güç Santralimizin yapımı devam ediyor. Santralin tüm reaktörleri 2028'e kadar hizmete girecek" diyerek açıkladı.