Erdoğan: Horoz dövüşünün bile bir adabı var ama muhalefetin kavgasında onu bile göremiyorsunuz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Denizli mitinginde, muhalefete yönelik, "Horoz dövüşünün bile bir adabı var. Ama muhalefetin kavgasında onu bile göremiyorsunuz. Dün ittifak yağmuruna tuttuklarına bugün en ağır lafları söylemekten çekinmiyorlar" dedi.

Erdoğan: Horoz dövüşünün bile bir adabı var ama muhalefetin kavgasında onu bile göremiyorsunuz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de partisinin mitingine katılarak konuşma gerçekleştirdi.

"HOROZ DÖVÜŞÜNÜN BİLE BİR ADABI VAR"

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, muhalefete yönelik, "Horoz dövüşünün bile bir adabı var. Ama muhalefetin kavgasında onu bile göremiyorsunuz. Dün ittifak yağmuruna tuttuklarına bugün en ağır lafları söylemekten çekinmiyorlar. Bunların ülkeye eser kazandırmak ve hizmet etmek için en küçük dertleri yok. Amaçları siyaset çıkarlarını korumak, siyasi kariyer basamaklarını tırmanmaktan ibaret. Doğru olan hayırlı işlere destek vermek yanlış işlere karşı çıkmaktır. Doğru yanlış bakmadan her işe karşı çıkanın hali yalancı çobanın işine benzer. CHP başta olmak üzere ülkemizdeki muhalefetin tam da durumu böyle" dedi.

"ALANDA 75 BİN KİŞİ VAR"

"Şu anda alanda 75 bin kişi var" diyen Erdoğan, konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Denizli bugün coşmuş. İşte benim gönlümün sultanı Denizli bu. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz en önemli ayaklarından biri savunma sanayi ve teknolojide en üst seviyeye çıkartmaktır. Bu alanda sürekli kendimizi geliştiriyor. Son 1 sene içinde hava, kara, deniz platformlarında onlarca projeyi resmen hizmete aldık. Göreve geldiğimizden bugüne yerli üretimin payını %80’ler seviyesine çıkardık."

"KAAN'IN HAVA KUVVETLERİMİZE KATILMASINI PLANLIYORUZ"

Milli Muharip Uçağı olan KAAN'ın 2028 yılı sonunda Hava Kuvvetlerine katılmasını hedeflediklerini belirten Erdoğan,

"Artık ihtiyacımız olan silahların hemen tamamını kendi imkanlarımızla üretebiliyoruz. Bununla da yetinmiyor, dost ve kardeş ülkelere ihracat yapıyoruz. Geçen sene 5,5 milyar dolar savunma ihracatı gerçekleştirdik. Kendi savaş gemisini yapan 10 ülkeden biriyiz. İHA, SİHA, AKINCI en son KAAN’ımız çıktı. Ama bir de bizim çok önemli bir adımımız var. Bir de Kızılelma'mız var. ANKA-3'ün de hizmete girmesiyle bu alanda çığır açtık, açıyoruz. 2028 yılı sonunda KAAN'ın Hava Kuvvetlerimize katılmasını planlıyoruz" dedi.

ENFLASYON MESAJI

Enflasyonla ilgili de Erdoğan, "Bu yılın sonuna doğru enflasyonun düşüşüyle inşallah daha rahat nefes alacağız" dedi.