Erdoğan: Nerede CHP belediyesi varsa dökülüyor, rezalet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Cumhuriyet Kulesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. CHP yönetiminde bulunan belediyeleri eleştiren Erdoğan, "Önümüzdeki dönem için iş yapmayacaklarını açıkça beyan ettiklerine göre bunlardan bir şey beklenemez. Bu tabloyu iftihar olarak anlatanları ben Ankara halkına bırakıyorum. Bu anlayışın musallat olmasından üzüntülüyüz. Nerede CHP belediyesi varsa dökülüyor, rezalet" dedi.

Erdoğan: Nerede CHP belediyesi varsa dökülüyor, rezalet

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören'de bulunan Atatürk Cumhuriyet Kulesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu.

"ŞEHRİMİZE YENİ BİR SEMBOL KAZANDIRIYORUZ"

Atatürk Cumhuriyet Açılış Töreni açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu sözlere yer verdi:

"Uzun yıllar boyunca ikamet ettiğim Keçiören'imizi Ankara'nın yıldızı haline getireceğine inandığım Atatürk Cumhuriyet Kule'sinin başkentimize ve sizlere hayırlı olmasını diliyorum. Keçiören Belediye Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Turgut Altınok başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Malumunuz Ankara'nın Çankaya tarafında yapıldığı tarihten itibaren şehrin simgelerinden biri olan Ata Kulesi vardı. Aynı mimarın tasarladığı Atatürk Cumhuriyet Kulesi ile şehrimize yeni bir sembol kazandırıyoruz.

Bu kule Keçiörenlilerin sahip çıkması sayesinde ayakta kalmış ve bugün Ankaralıların hizmetine girebilmiştir. Şayet ilçe halkı sahip çıkmasaydı şimdi bu gördüğünüz eserin yerinde yeller esiyordu. Kulemiz aslında başlı başına bir azim abidesidir.

Atatürk Cumhuriyet Kulesi Ankara'nın en yüksek binası sıfatıyla 197 metreden Ankara'mızı selamlayacak. Kütüphane, spor salonu, kafeterya, nikah salonu, sergi salonu, seyir alanı, lokantası ve diğer birimleriyle ziyaretçilerine unutulmaz hizmetler verecek. Kulenin en üst kısmında yer alan Selçuklu yıldızı buraya başlı başına vurulmuş bir Ankara mührüdür."

"CHP ZİHNİYETİNDEN ANKARA'YI KURTARMAYA VAR MIYIZ?"

"Bu kule Ankara'ya hizmet ettiği sürece, Turgut Altınok kardeşimize de dualar sürecektir. Kendisi bu birikimizi, bu çalışkanlığını 31 Mart'tan sonra Ankara'nın tamamı için devam edecek. Şu CHP zihniyetinin fetret devrinden Ankara'mızı kurtarmaya var mıyız?" diyerek sözlerine devam eden Erdoğan, ardından şunları söyledi:

"Bunlardan bir şey olmaz. Bunların Ankara'mıza, başkentimize verecekleri hiçbir hizmet yoktur, bundan sonra da olmayacaktır. Ankara'yı Türkiye Yüzyılı'na hazırlayacak yeni bir dönemin kapılarını Turgut kardeşimizin açacağına ben inanıyorum. Cumhurbaşkanı olarak ben yanındayım. Cumhur İttifakı olarak biz yanındayız. Ve vereceğimiz desteklerle sadece Keçiören değil inşallah Ankara'mız yeniden ayağa kalkacak. Türkiye son 21 yılındaki tüm atılımlarını eser ve hizmet siyasetiyle gerçekleştirmiştir. Demokrasi ve kalkınma hamlelerimizden istifade etmeyen ne tek karış vatan toprağı ne bir fert vardır."

"NE YAPIYORSAK BİZ YAPIYORUZ"

Havalimanından şehir merkezine kadar ne yapıldıysa kendilerinin yaptığı ifade eden Erdoğan, "Vizyonsuzluk, programsızlık, projesizlik, esersizliği yücelten bir anlayışın öne çıkarılmaya çalışıldığını görüyoruz. Düşünebiliyor musunuz, yol yapmayan, hizmet üretmeyen verdiği sözlerin arkasında durmayan siyasetçi profilleri arzı endam etmeye başlıyor. Havalimanından şehir merkezine kadar şu yollarda en ufak adım atıldı mı? Sadece Melih Bey'in döneminde atılmış adımlar var. Gel gör ki, bu beyefendi geldi geleli yollarda ne asfalt ne şu ne bu hiçbir şey yok. Ben Ankaralıyım. Havalimanından şehir merkezine kadar ne yapıyorsak biz yapıyoruz" dedi.

"NEREDE CHP BELEDİYESİ VARSA DÖKÜLÜYOR, REZALET"

CHP yönetimindeki belediyeleri eleştiren Erdoğan, "Önümüzdeki dönem için iş yapmayacaklarını açıkça beyan ettiklerine göre bunlardan bir şey beklenemez. Bu tabloyu iftihar olarak anlatanları ben Ankara halkına bırakıyorum. Bu anlayışın musallat olmasından üzüntülüyüz. Nerede CHP belediyesi varsa dökülüyor, rezalet" dedi.

"DOLARLARI GÖRDÜNÜZ DEĞİL Mİ?"

CHP'de gerçekleştiği iddia edilen 'para sayma' görüntülerine de değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Şehirlerimize tahsis ettiğimiz bütçelerin bunların nereye gittiği meçhul. Bu paraların akibetllerine dair ipuçları görmeye başladık. Dolarları gördünüz değil mi? Hayırdır, ne iş? Bu başka bir partinin başına gelse, yer gök yıkılırdı. Bir dönem ben hesap uzmanıyım diyorlardı. Hesap uzmanı şimdi Ankara'da bir dairede, emekliye ayrıldı. Bunlar da gidecek. 31 Mart'ta bunları emekli edin.

DEM'e destek için atmadıkları takla kalmadı. 14-28 Mayıs'ta kazandık geliyoruz dediler. Ankara ve İstanbul başkanıydı bunlar. Altılı masada kazanıyoruz, geliyoruz diyorlardı. Hiçbiri Melis'te yok. İşte bunların siyaset bilinci de bu kadar.

Kazanmak değil, sadece bize kaybettirmek için paçamıza yapışanlar çıktı. Biz kaybedince kazanacak olan kim tabii ki tek parti faşisti CHP ve DEM. Allah bunlara akıl fikir versin diyor işimize bakıyoruz."

"YEPYENİ BİR ANKARA DİYORUZ"

Erdoğan, açılışta gerçekleştirdiği konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı'nın inşasına kararlılıkla devam ediyoruz. Ülkemize hizmet için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu şehri bir köy görünümünden dönüştürdüysek, geleceğe de en iyi şekilde biz hazırlayacağız. Yepyeni bir Ankara diyoruz, yola böyle koyuluyoruz.

Birileri yine sinsi oyunlar üzerinde koşuyor. Uyguladığımız ekonomi programı üzerinde şüpheler oluşturarak seçim sonrası için felaket tellallığı yapanlar her zamanki gibi kısa vadeli vurgun amaçlıyor. Milletimizin gönlü ferah olsun. Tüm göstergeler hamdolsun doğru istikamette gittiğimizi gösteriyor. Ekonomi programımızın başarısı için çalışıyoruz. En büyük sorunumuz olan enflasyonun yılın ikinci yarısından itibaren hızlı düşüşünü beraber izleyeceğiz. Bizim için milletimize verdiğimiz her söz, namus sözüdür. Bir verdiğimiz sözleri unutmayız. Bu hedefe hiç endişe etmeyin ulaşacağız. Ülkemizi geçtiğimiz 21 yılda 3 kattan fazla nasıl büyüttüysek, önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmekte kararlıyız. Açılışını yaptığımız Atatürk Cumhuriyet Kulesi'nin şehrimize ve ilçemize tekrar hayırlı olmasını diliyorum."