Erdoğan: Şimdiki CHP Genel Başkanı'nı zaten kimsenin taktığı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa Mitingi’nde konuştu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i hedef alan Erdoğan, "Allah korusun bunların eline fırsat geçerse ülkemiz elindekinden de olur" dedi.

Erdoğan: Şimdiki CHP Genel Başkanı'nı zaten kimsenin taktığı yok

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa Mitingi'nde konuştu.

boga-2024-02-27t164246-377.jpg

"13 KEZ GİRDİĞİ SEÇİMLERDEN NASIL BİR NETİCE ALAMADAN GİTTİYSE BUNUN DA AKIBETİ AYNI OLACAK"

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Kendi partisine sözünü geçirmediği halde borusunu burada öttürmek isteyenler var. Manisa'nın da desteğiyle onu da özgürleştirerek, prangalarından kurtaracağız. 13 kez girdiği seçimlerden nasıl bir netice alamadan gittiyse bunun da akıbeti aynı olacak. Ortaya koyacak hiçbir vizyonu olmayanlar bağırıp, çağırıp gider.

Türkiye'yi geçtiğimiz 21 yılda 3 kattan fazla nasıl büyüttüysek, sanayimizi, tarımımızı nasıl küresel rekabete hazırladıysak bugünkü meseleleri de öyle yoluna koyacağız hiç endişe etmeyin.

Çalışanların dertleri mi var birlikte çözeceğiz, emeklilerin sıkıntısı mı var birlikte aşacağız, gençlerimizin hayali mi var birlikte gerçekleştireceğiz.

Ülkenin esenliğini tehlikeye atmaktan çekinmeyen, milleti umursamayan muhalefet anlayışının ilkesiz, ölçüsüz ve sorumsuz politikaları yaşadığımız sıkıntıların üstüne adeta tuz biber ekti."

"CHP GENEL BAŞKANI'NI KİMSENİN TAKTIĞI YOK"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel hakkında konuşan Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

"Cumhur İttifakı, AK Partisiyle MHP'siyle, belediye başkan adaylarıyla, belediye meclis üyesi adaylarıyla tüm şeffaflığıyla ortadadır. Bu ittifakın gizli saklı hiçbir gündemi, pazarlığı, hedefi yoktur. Her şey milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir. Peki CHP"nin kurduğu ittifaklarda böyle bir açıklık var mı? Hatırlarsanız eski CHP Genel Başkanı'nın kurdukları masa dışında bir parti genel başkanıyla yaptığı bakanlık pazarlığı seçimden sonra ortaya çıkmıştı.

Şimdiki CHP Genel Başkanı'nı zaten kimsenin taktığı yok. Bu parti adına kimi isimlerin nerede ve kimlerle DEM'lendiği belli değil. Kendilerini pazarlıklara öyle kaptırdılar ki işte Manisa Saruhan'da olduğu gibi aday listelerini seçim kurullarına zamanında veremediler.

Haftalar öncesinden günü, saati, yeri belli olan bir işi bile beceremeyecek kadar siyasetten, meseleden, gündemden uzak durumdalar. Çıkarları dışında kişisel kariyerleri dışında hiçbir şeyi gözleri görmüyor. Bırakın dünyada ve Türkiye'de ne olup bittiğini, kendi memleketleriyle bile ilgilenme gereği duymuyorlar. Böyle siyaset olmaz. Türkiye'nin yönetimi bu zihniyete emanet edilmez.

"BUNLARIN ELİNE FIRSAT GEÇERSE ÜLKEMİZ ELİNDEKİNDEN DE OLUR"

Şehirlerimizin geleceği bu kirli pazarlıkların mezesi yapılamaz. 3-5 belediye alacağız diye siyasi bölücülere bu derece teslim olunmaz.

Kadınlarımızın, gençlerimizin, çalışanlarımızın, emeklilerimizin beklentileri, hayalleri, hakları bu kifayetsiz muhterislerin insafına bırakılamaz. Bu muhalefet anlayışının, bu muhalefet politikasının Türkiye'ye verecek hiçbir şeyi yoktur. Allah göstermesin bunların ellerine fırsat geçerse ülkemiz ve milletimiz elindekinden de olur."