Erdoğan'dan 'para sayma' görüntülerine tepki: Şunların haline bak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da miting düzenledi. Mitingde konuşma gerçekleştiren Erdoğan; CHP'de gerçekleştiği ileri sürülen para sayma görüntülerine yönelik olarak, "Demet demet dolarları, avroları toplayıp aralarında paylaşıyorlar. Şunların haline bak. Bunlara bu ülke teslim edilir mi?" dedi.

Erdoğan'dan 'para sayma' görüntülerine tepki: Şunların haline bak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında partisinin Konya'da düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

"CHP, DEM'LE GİZLİ SAKLI İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin DEM Parti ile gizli iş birliği içinde olduklarını dile getiren konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"6'lı masayı hatırlıyorsunuz değil mi? Bugün Mahalli İdareler Seçimleri'nin kendine özelliklerini kullanarak cepheyi birazcık daha genişlettiler. CHP, yine DEM'le gizli saklı bir iş birliği halinde. Sözde kent uzlaşısı adı altında şehirleri, ilçeleri paylaşıyorlar. DEM yönetimi, dışarıdan aldığı emirlere göre hareket ediyor. En çok oyun alınacağı yerde bile emirleri yerine getirecek kişileri aday gösteriyorlar. Örgütün emrinden çıkmayacak kukla isimleri aday gösteriyorlar. CHP ile yaptığı pazarlıkla yine işaret edilen isimleri öne sürdüler. Bu iki partinin sinsi oyununa, AK Parti'ye kaybettirmek için katılan başkaları da var. CHP'nin kifayetsiz muhterisleri Atatürkçülük gibi kavramların istismarı ile varlıklarını sürdürmüştür."

"MECLİS'E BİLE GİREMEDİLER"

"Onlar da kendilerince bazı kavramlara sığınarak hiçbir adım atmadan siyasette tırnak tutturma hevesindeler. Daha önce birileri denemişti. Partimizden ayrılıp altılı masaya misafir oldular. Şu anda parlamentoda bile yerleri yok. Hepsinin sonu hüsran oldu. Güya Anadolu ayağa kalkacaktı kendileri Meclis'e bile giremediler. Milletin nezdinde de kaybettiler" ifadelerini kullanan Erdoğan, konuşmasının devamında ise, "Projeye ortak olunmasına seçimlerde milletin karşısına çıkılmasına itirazımız yok. Sadece memleketin hayrına hiçbir fikir üretemeyenlerin durumuna gönlümüz razı gelmiyor. Sırf AK Parti husumeti ile Erdoğan husumeti ile AK Parti oylarına gözlerini dikerek siyaset yaptıklarını sananları anlamakta zorlanıyoruz. Bir davası, bir vizyonu olanların durumu farklıdır. Bir de bunları destekleyecek projelere, samimi hakikatli bir dile sahipseniz siyasette de gönüllerde de kalıcı olursunuz" dedi.

"ŞUNLARIN HALİNE BAK"

CHP'de gerçekleştiği iddia edilen 'para sayma' görüntüleri ile ilgili olarak Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"AK Parti kurulduğu günden beri her seçimden birinci çıktı. Konya mücadelemizin de, maruz kaldığımız saldırıların da en yakın şahidi. Konya AK Parti döküntüleri ile terör örgütü uzantıları için çalışanlara itibar eder mi? Adı her türlü kirli pazarlıklarla anılan partiyi sınırlarından içeri sokar mı? Demet demet dolarları, avroları toplayıp aralarında paylaşıyorlar. Şunların haline bak. Bunlara bu ülke teslim edilir mi?"