'Gamzeli Güzel' Bahar Öztan kimdir? Bahar Öztan kaç yaşında ve nereli?

Yeşilçam oyuncusu Bahar Öztan bir süredir sağlık sorunları yaşıyor. Kanser tedavisi gören Öztan'ın hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Peki, Bahar Öztan kimdir, kaç yaşında?

'Gamzeli Güzel' Bahar Öztan kimdir? Bahar Öztan kaç yaşında ve nereli?

Bahar Öztan, Türkiye’nin en sevilen ve tanınan sanatçılarından biridir. Kendisi halk arasında 'Gamzeli Güzel' olarak bilinir ve Yeşilçam’ın en parlak dönemlerinde önemli roller üstlenmiştir. Peki, Bahar Öztan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

boga-2024-03-12t141006-446.jpg

BAHAR ÖZTAN KİMDİR?

Yeşilçam oyuncusu Bahar Öztan, 11 Ağustos 1962 tarihinde İskenderun'da dünyaya geldi. Sayısız reklam filminde yer aldı. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde Gamzeli Güzel olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır. Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan'ın yapımcılar tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı.

Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı. Bahar Öztan, Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur. Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy'la halk konserlerinde ve Seda Sayan'la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurt içi ve yurt dışı sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında Bodrum Yalıkavak'ta butik oteli Spring Otel'i işletmeye başladı.

1993'te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999'da Bodrum'da Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika'ya gitti. Uzun bir süre Amerika ve Bodrum'da yaşayan oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul'a yerleşti. En son 2007 yılında Koliba Film'in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film'in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. Halen formunu ve enerjisini koruyan Bahar Öztan, sevenlerini mutlu edecek bir haberle geldi.

Bir yandan oyunculuğa devam etmek üzere görüşmelere başlarken, diğer yandan da çok sevdiği müzik için uzun yıllardır ses eğitimi almaya devam ediyor. Uzun yıllar sonra ilk defa 2011 yılında yönetmenliğini fortuna Zafer'in yaptığı NutriFin reklam filmiyle ekrana geri dönmüştür.

BAHAR ÖZTAN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Kolon kanseri teşhisi konan Bahar Öztan'ın tedavisi devam ediyor. Son olarak yoğun bakıma kaldırıldığı ve entübe edildiğine dair iddialarla gündeme gelen oyuncunun sağlık durumu merak konusu oldu.

Öztan'ın oğlu Yiğit, annesinin, yoğun bakım ve entübe iddialarının doğru olmadığını, hastanede standart tedavisinin devam ettiğini belirtti.