Hangi Şehirlerde Kar Yağacak Sorusunun Yanıtını Meteoroloji Verdi!

Meteoroloji, güncel kar yağışı açıklaması ile gündeme geldi. Hava durumuna ilişkin merak edilenler açıklanırken bir yandan da kar yağışının olacağı şehirlerin bilgisi verildi.

Hangi Şehirlerde Kar Yağacak Sorusunun Yanıtını Meteoroloji Verdi!

Meteoroloji kar yağışı konusunda uyarıda bulundu. Hangi şehirlerde yoğun kar yağışı bekleniyor? Aralık ayının sonlarına doğru Türkiye genelinde hava durumu gittikçe soğumaya başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz kıyıları ile Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağmurlu olacak.

Yağışların öğle saatlerinden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin kıyılarında kuvvetli yağmur (21 - 50 kg/m2 ), iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Perşembe günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamlar, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Karadeniz’in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Giresun, Rize, Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, iç kesimleri 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.