Hdp Grup Başkanvekili Beştaş, Erzurum'da Kaza Geçirdi (4)

Seçim çalışmaları için geldiği Erzurum'un Karayazı ilçesinde buzlanma nedeniyle meydana gelen kazada yaralanan ve kent merkezindeki Şehir Hastanesi'nde tetkikleri tamamlanan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın belinde kırık olduğu...

Hdp Grup Başkanvekili Beştaş, Erzurum'da Kaza Geçirdi (4)

BELİNDE KIRIK OLAN BEŞTAŞ'IN ANKARA'YA SEVKİNE KARAR VERİLDİ

Seçim çalışmaları için geldiği Erzurum'un Karayazı ilçesinde buzlanma nedeniyle meydana gelen kazada yaralanan ve kent merkezindeki Şehir Hastanesi'nde tetkikleri tamamlanan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın belinde kırık olduğu saptandı. Hastane sağlık heyeti, elde edilen bulgular neticesinde Beştaş'ın Ankara'ya sevkine karar verdi. Beştaş ve parti yetkilileri de tedaviye Ankara'da devam edilmesi yönündeki karar ile ilgili olumlu görüş belirtti.

Hastane yönetimiyle görüşen Parti Meclis Üyesi Talha Kaya, Beştaş'ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Kaza sırasında otomobilin arka koltuğunda oturduğu öğrenilen Beştaş'ın belinde kırık olduğunun tespit edildiğini açıklayan Kaya şu bilgiyi paylaştı:

"Değerli basın emekçileri, milletvekilimiz Meral Danış Beştaş, bu akşam üzeri geçirdiği kaza sonucu Erzurum Şehir Hastanesi'ne getirildi. Hastane Başhekimiyle yaptığımız son görüşme sonucunda bütün filmler çekildi, tomografiler çekildi, beyinde ve farklı organlarda herhangi bir hasarın olmadığını söyledi. Ama ne yazık ki belinde bir kırık olduğunu tespit ettiklerini söyledi. Bu kırık sonucunda da başhekim, bizim de olurumuzla birlikte Meral Başkanımızın ambulans uçakla Ankara'ya sevkine karar verildiğini söyledi. Sizinle paylaşacaklarımız bu kadar."

FOTOĞRAFLI