İstanbullular dikkat! Akşam 7'den sonra çok güçlü yağış geliyor

Uzmanlar, İstanbullular içi uyarılarda bulundu! Bu akşam 7'de başlayacak yağışlar oldukça riskli. İşte İstanbul'a gelen o uyarı...

İstanbullular dikkat! Akşam 7'den sonra çok güçlü yağış geliyor

Meteoroloji uzmanları İstanbul için kırmızı alarm verdi. Beklenenden daha güçlü geliyor diyerek uyarılarını peş peşe sıralayan uzmanlar akşam saat 7'yi işaret ederek herkesin evde olması gerektiğini belirtti. Felaket adım adım yaklaşıyor yeni dalga o saatte tüm İstanbul'u vuracak. İşte İstanbul'u bekleyen yeni dalga…

ÇOK GÜÇLÜ GELİYOR

HavaCity tarafından yapılan paylaşım ile birlikte İstanbul'a yaklaşan felaketin uyarısı yapıldı. Cephenin beklenenden çok daha güçlü bir şekilde geldiğini belirten uzmanlar Edirne'de başlayan yağışların İstanbul'da da etkili olacağını vurguladı.

Bulunduğumuz saatler itibariyle Edirne'yi etkilemeye başlayan yağışların İstanbul'a giriş saati olarak da saat 19.00 ile 23.00 saatleri işaret edildi. Belirlenen saat aralığında dışarıda çıkanlar ise çıktığına bin pişman olacak. HavaCity tarafından yapılan paylaşımda yer alan ifadeler şu şekildedir:

“Cephe beklenenden daha önce ve daha güçlü şekilde geliyor. Şu sıralarda Edirne dolaylarını etkilemeye başlayacak sağanak yağışların İstanbul'a giriş saati de geriye geldi. Saat 19:00 ile 23:00 arasına dikkat!”

siddetli-yagis.webp

METEOROLOJİ UZMANI UYARDI

Yaptığı paylaşımlarla vatandaşları bilgilendirmeye devam eden Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşım ile endişelendiren tabloyu açıkladı.

Endişe verici yağışların yavaş yavaş yaklaştığını vurgulayan Ökten, mevcut rüzgarla birlikte yağış getiren buluşların rüzgarla birleştiği saatleri işaret ederek dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. İstanbul'da riskin çok büyük olduğunu ifade eden Kerem Ökten, akşam 8 ile 9 civarında riskin daha da artacağını söyledi. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten'in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yer alan ifadeler şu şekildedir:

“Beni endişelendiren yağış yaklaşırken mevcut rüzgarla yağış getiren bulutların rüzgarının birleştiği saatler. Akşam 8 - 9 civarı İstanbul'da risk yüksek.”