Kanlı para tehlikesi şimdi marketlerde!

Bir süredir okullarda yayılan, çocuklara hem fiziksel hem de duygusal yaralar açan oyun olan kanlı para, şimdi de marketlere sıçradı! Kenarları testere gibi yontulan paralar, tehlike riskini daha da arttırıyor.

Kanlı para tehlikesi şimdi marketlerde!

Çeşitli sosyal medya platformlarında ortaya çıkan ve sonrasında okullara da yayılarak çocukların en fazla oynadığı oyunlardan biri haline gelen "kanlı para" isimli oyunda kullanılan madeni paralar şimdi de marketlere girmeye başladı...

KANLI PARA OYUNU NEDİR?

Oyunda ceza alan kişinin eline fırlatılan ve can yakması için çevresi özellikle testere gibi yontulan madeni paralar, yaralanmalar kadar sağlık sorunlarına da neden oluyor.

Uzmanların, oyunda kullanılan paralarla ilgili kronik viral enfeksiyon uyarısı yapmasının ardından o kanlı paralar halk için de tehlikeli olmaya başladı.

ellerinden-kan-akiyor-derin-yaralar-olusuyor-ogrencilerin-yeni-oyunu-kanli-para-gx4t.webp

"OKULLARDA ÇOK HIZLI YAYILDI"

Kanlı paralarla ilgili sosyal medya hesabından uyarıda bulunan Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, “Çocukların başındaki yeni bela kanlı para oyunu paralar hep bu şekilde gelmeye başladı çok dikkat edin okullarda çok hızlı yayıldı.” sözlerine yer verdi.