Kate Middleton kimdir? Galler Prensesi kaç yaşında ve nerede doğdu?

Birleşik Krallık Kraliyet Ailesi'nin dikkat çeken isimlerinden biri olan Galler Prensesi Catherine Elizabeth Middleton, sadece kraliyet unvanıyla değil, aynı zamanda kişisel başarılarıyla da büyük ilgi uyandırıyor. Peki, Galler Prensesi Kate Middleton kimdir? Kate Middleton kaç yaşında? Kate Middleton nerede doğdu? İşte, Galler Prensesi Kate Middleton hakkında her şey...

Kate Middleton kimdir? Galler Prensesi kaç yaşında ve nerede doğdu?

Birleşik Krallık Kraliyet Ailesi'nin dikkat çeken isimlerinden biri olan Galler Prensesi Catherine Elizabeth Middleton, sadece kraliyet unvanıyla değil, aynı zamanda kişisel başarılarıyla da büyük ilgi uyandırıyor.

İngiltere'nin Reading şehrinde dünyaya gelen Middleton, eşi Prens William ile olan evliliğiyle birlikte kamuoyunun gözdesi haline geldi. Ancak, Kate Middleton'ın hayatı sadece kraliyet ailesine katılmasıyla sınırlı değil; çeşitli hayır işlerindeki aktif rolü ve moda dünyasındaki etkisiyle de tanınıyor.

İşte, Galler Prensesi'nin dikkat çeken yaşamı ve kraliyet görevlerindeki performansıyla ilgili detaylar...

ekran-goruntusu-2024-03-18-105611-001.png

KATE MİDDLETON KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

Galler Prensesi Catherine (evlilik öncesi adı: Catherine Elizabeth Middleton; 9 Ocak 1982 doğumludur. Eşi Galler Prensi William, Birleşik Krallık taht sıralamasında ilk sırasında yer alıyor. Kocası tahta geçerse kendisi otomatik olarak konsort kraliçe olacaktır.

ekran-goruntusu-2024-03-18-105740-001.png

Reading'de doğan Middleton, Berkshire, Bucklebury'de büyüdü. St Andrew's School ve Marlborough College'da eğitim gördü. 2001'de William ile tanıştığı İskoçya'daki St Andrews Üniversitesi'nde sanat tarihi okudu.

Perakende ve pazarlama işlerinde çalıştı ve Kasım 2010'da Prens William ile nişanları açıklanmadan önce hayır işleri yaptı. 29 Nisan 2011'de Westminster Abbey'de evlendiler. Çiftin çocukları - Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis - sırasıyla Birleşik Krallık taht sıralamasının ikinci, üçüncü ve dördüncü sırasındadır.

ekran-goruntusu-2024-03-18-105732-001.png

Evlendiğinden beri Düşes, Kraliçe II. Elizabeth’i desteklemek için çeşitli kraliyet görevleri üstlendi. Action for Children, SportsAid ve National Portrait Gallery dahil olmak üzere 20'den fazla yardım ve askeri kuruluşta görevi vardır. Küçük çocuklar, bağımlılık ve sanatla ilgili konulara odaklanan hayır çalışmaları ile Kraliyet Vakfı aracılığıyla projeler yürütüyor.

Düşes, insanları zihinsel sağlık sorunları hakkında açılmaya teşvik etmek için, Nisan 2016'da Dük ve Prens Harry ile başlatılan zihinsel sağlık bilinçlendirme kampanyası "Heads Together"ı tasarladı. Medya, Catherine'in İngiliz ve Amerikan modası üzerindeki etkisini "Kate Middleton etkisi" olarak adlandırdı.

ekran-goruntusu-2024-03-18-105723-001.png

2011, 2012 ve 2013 yıllarında Time dergisi onu Dünyanın En Etkili 100 Kişisinden biri olarak seçti. 9 Eylül 2022'de kocası, babası Kral III. Charles tarafından Galler Prensi ilan edilince Galler Prensesi oldu.