Kaymakam vatandaşa sert çıkıştı! İçişleri Bakanlığı müdahale etti

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban vatandaşa "indir şu bacağını" dedi. Sosyal medyada tartışma konusu olan bu harekete karşı İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı.

Kaymakam vatandaşa sert çıkıştı! İçişleri Bakanlığı müdahale etti

Vatandaşa "indir şu bacağını!" diye sert bir şekilde tepki gösteren Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban'a İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Bakan Yardımcısı Muhterem İnce sosyal medyadan açıkladı...

Bakan Yardımcısı İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'İçişleri Bakanlığı olarak kamu düzeninin tesisi amacıyla yürüttüğümüz birçok önemli görevin yanı sıra salgın hastalıkla mücadele sürecinde salgın yayılımını önlemek için başta denetim faaliyetleri olmak üzere sahada etkin bir şekilde görev icra edilmektedir. Korovirüs salgınına dair denetim faaliyetleri vali ve kaymakamların koordinesinde ve bizzat iştiraki ile başarı ile sürdürülmekle birlikte zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da üzülerek şahit olunmaktadır.

safdsfl.jpg

Bu kapsamda, Covid- 19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belli olan bir iş yerine görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren kaymakamımız hakkında ilgili birimlerce gerekli soruşturma başlatılmıştır' ifadelerine yer verdi.