Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında futbol sorusuna iki joker! Glasgow Rangers hangi ligde?

Kim Milyoner Olmak İster programında yarışan Hilmi Can Söğütlü, futbol sorusunda 2 joker hakkını da kullanmasıyla gündem oldu. Öte yandan, soruyla alakalı olarak seyirci Glasgow Rangers'in hangi ligde olduğunu araştırmaya koyuldu. Peki Glasgow Rangers hangi ligde?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında futbol sorusuna iki joker! Glasgow Rangers hangi ligde?

Glasgow Rangers futbol takımı sosyal medyada günün en çok araştırılanları arasında yer aldı. Bunun sebebi ise ATV'nin sevilen programı Kim Milyoner Olmak İster'de yer alan bir sorudan kaynaklı.

Popüler bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan bir soru Glasgow Rangers hakkında aramalara hız kazandırdı.

Programda sorulan "Hangi iki ünlü futbol takımı arasında oynanacak bir lig maçını yerinde izlemek için gitmeniz gereken ülke İskoçya'dır?" sorusu sosyal medyada gündeme oturdu.

654a0b9a563fe188-w1200xh666.webp

Futbolseverlerin çok rahatlıkla cevabını bildiği soruda takılan yarışmacı bu soruda joker hakkını kullandı.

Bu sorunun ardından Glasgow Rangers hakkında aramalar hız kazandı. Peki, Glasgow Rangers hangi ligde? Glasgow Rangers hangi ülkenin takımı? İşte yanıtı..

654a0a7fa6cf6623-w1200xh675.webp

Glasgow Rangers hangi ligde?

Rangers Football Club, İskoçya'nın en üst seviye futbol ligi olan İskoçya Premiership'de yer alan ve Glasgow'da kurulmuş bir futbol kulübüdür.

Glasgow Rangers, 55 kez İskoçya lig şampiyonluğu, 33 kez İskoç Kupası ve 27 kez de İskoç Ligi Kupası'nı kazanarak kırılması zor rekorlara imza atmış ve üç kupanın üçünü de aynı sezonda yedi kez kazanarak, dünyanın diğer kulüplerinden daha fazla bu başarıya imza atmıştır.