Kültür Bakanlığı duyurdu! 137 personel alımı başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanıyla karşımıza çıktı! Yedek atamalar için duyuruda bulunan bakanlık; güvenlik görevlisi, avukat ve çocuk gelişimci kadrolarında istihdam sağlayacak. Toplamda 137 kişi işe kabul edilecek.

Kültür Bakanlığı duyurdu! 137 personel alımı başladı

İş arayanlar için müjde! Kültür ve Turizm Bakanlığı farklı kadrolarda personel alımı yapıyor. Başvurular resmen açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı hakkında duyuru geldi. Az Önce Bakanlığın resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Bakanlık daha önce alım ilanını yayımladığı 137 personel alımı hakkında duyuru geldi.

Bakanlık 11 - 25 Nisan 2022 tarihleri arasında aldığı personel alımı başvuruları için yedek aday duyurusu yaptı. 137 Personel alımı kapsamda 11 Ekim 2022 tarihine kadar belgelerini teslim etmeyen adayların ve şartları sağlamadığı tespit edilen adayların yerine yedek atama yaptı.

Kültür Bakanlığı Yedek Aday Atama Duyuru:

Yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 11.11.2022 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

Yedek Adaylardan Atama Yapıldı!

Koruma ve Güvenlik Görevlisi (KGG-3) için tıklayınız.

Belge Teslim Tarihi Açıklandı!

Yedek Olarak Atanan adaylar belges teslimi gerçekleştirmek zorundalar. Adaylar belgelerini en geç 11.11.2022tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Belge teslim Adresi: Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA

Yedek Adaylardan İstenen Belgeler Nelerdir?

1-Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2-Öğrenim Belgesi aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3-Nüfus Cüzdanı aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için Özel Güvenlik Kartı (arkalı önlü) ya da Özel Güvenlik Sertifikası aslı veya Noter onaylı örneği,

5- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

6-Sağlık Raporu;

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için; Sağlık Raporu (Asıl), "Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Üniversite Hastanelerinden) almaları gerekmektedir. Adayların boy ve kilolarının ilgili kurum tarafından verilen sağlık raporunda mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir, (Örneğin boy uzunluğu 160 cm ise kilosu en fazla 60+15=75 kg ve en az 60-13=47 kg olmalıdır.)

7-Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

8-01/09/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

9-Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

10-Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

11-Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)

12- 6 adet vesikalık fotoğraf