Kültür Bakanlığı en az 32 bin TL maaşla KPSS şartsız çok sayıda personel alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı personel alımı yapıyor. En az 32 bin TL, en yüksek ise 64 bin TL maaşla KPSS şartsız alımlar başladı!

Kültür Bakanlığı en az 32 bin TL maaşla KPSS şartsız çok sayıda personel alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 64 bin TL maaş ile personel alımı gerçekleştiriyor. KPSS şartsız olarak yapılacak alımlarda çok sayıda kişi istihdam edilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde “Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı” için en düşük ortalama 32 bin TL ile en yüksek 64 bin TL maaşlarla kamu personel ataması yapılacak. KPSS şartı olmadan başvurular online olarak yapılabilir. Kamu personel atama başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

4/B memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Adayların 657 sayılı DMK’daki şartları taşıması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması gerekmektedir. Başvurularda KPSS zorunluluğu yok. Bu kapsamda adaylar KPSS puanı ibraz etmezlerse 70 olarak değerlendirme aşamasında baz alınacaktır.

personel-2.jpg

Memur personel alımı mezuniyetler

İki yazılım geliştirme uzmanı alımıyla bir sistem ve ağ uzmanı alımı yapılacak. Bu kadrolar için 2 ve 4 kat maaş verilecek. Bilişim personeli alımında bir kat ücret aylık ortalama 16.000 liradır. İşte mezuniyetler:

Bilgisayar, yazılım, elektrik, elektronik, elektrik ve elektronik ve endüstri mühendisliklerinden mezun olan adaylar bu kadrolar için başvurabilir. Öte yandan diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik mezunu olması şartı var.

personel-3.jpg

Kamu personel alımı başvuru süreci

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde “Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu” için süreç 25 Ekim 2022 tarihine kadar yapılabilir. İşte gerekli başvurulara dair tüm detayları ve süreci hemen aşağıdaki başvuru kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

Başvuru ekranı.