Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail’e destek mi veriyor? Kurukahveci Mehmet Efendi'nin sahibi kimdir?

Kurukahveci Mehmet Efendi pek çok insanın kahve içerken kullandığı markadır. Markanın, İsrail ordusuna destek için kahve gönderdiği iddiaları sosyal medyada dolaşırken, markadan sosyal medya üzerinden iddialara yanıt geldi.

Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail’e destek mi veriyor? Kurukahveci Mehmet Efendi'nin sahibi kimdir?

Kurukahveci Mehmet Efendi Türkiye sosyal medyada gündem oldu. İsrail ordusunun Gazze'deki soykırımı devam ederken, Kurukahveci Mehmet Efendi'nin İsrail ordusuna destek için kahve gönderdiği iddiaları dolaşıma girdi. "Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail askerlerine destek için kahve gönderdi" ifadeleriyle paylaşılan fotoğraf, tepkilerin odağı oldu. Peki, Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail’e destek mi veriyor? Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail malı mı, kimin, boykot mu ediliyor, Kurukahveci Mehmet Efendi’nin sahibi kimdir?

654e0cafe14f2adf329db45a.webp

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ İSRAİL’E DESTEK Mİ VERİYOR?

İddialar sonrasında Kurukahveci Mehmet Efendi'den açıklama geldi. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma verilen cevapta "Değerli takipçimiz, bu hassas bilgilendirme için çok teşekkür ederiz. Kurukahveci Mehmet Efendi olarak böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızı ve olamayacağımızı bilmenizi isteriz. Sevgilerimizle...." ifadelerine yer verildi.

654e0c7ee14f2adf329db458.webp

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMİN, İSRAİL MALI MI, KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ'NİN SAHİBİ KİMDİR?

Kurukahveci Mehmet Efendi, 1871 yılında kurulan Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları Ahmet Rıza Kurukahveci ve Ortakları Adi Komandit Şti. bünyesinde üretilen Türk kahvesi, filtre kahve, espresso kahve ve kakao markasıdır.

Mehmet Efendi'nin liderliğini üstlendiği iş, 1871'de kahveyi müşterilere hazır hale getirerek başladı. Daha sonra oğulları Hasan Selahattin, Hulusi ve Ahmet Rıza Bey, aile geleneğini devam ettirdi. Aile, 1934'te "Kurukahveci" soyadını aldı. Bugün, Mehmet Efendi'nin torunları, Ahmet Rıza Kurukahveci'nin vefatından sonra şirketin yönetimini devraldı. Hulusi Kurukahveci ve Mehmet Kurukahveci, şirketi yönetiyor. Saadet Semra Göney ve Ayşe Refhan Songur ise kız kardeşleri olarak, şirket yönetiminde aktif rol almıyorlar.