Kurum'dan, İmamoğlu'na: İstanbul için vizyonlarının bizim projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yanıt verdi. Kurum, "İstanbul için vizyonlarının bizim projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum" dedi.

Kurum'dan, İmamoğlu'na: İstanbul için vizyonlarının bizim projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da 650 bin konutun dönüşümü ile ilgili sözlerine AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum'dan yanıt geldi.

"İSTANBUL İÇİN VİZYONLARININ BİZİM PROJELERİMİZİ KAVRAYABİLECEK DÜZEYDE OLMASINI BEKLEMİYORUM"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kurum şunları söyledi:

"İstanbul’da 600 bini acil dönüşmesi gereken 1.5 milyon riskli konut varken, mevcut İBB Başkanı'nın 650 bin konut dönüşüm vaadimizi “OLMAMASI GEREKEN” bir proje olarak görmesine şaşırmadım. Sürekli bahane üreten, kentsel dönüşüm projelerine dava açan bir anlayışın kabiliyetlerinin, İstanbul için vizyonlarının bizim projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum. Hep söylüyoruz: Bu konu siyaset üstüdür. İstanbul'un deprem gerçeğine karşı kaybedecek 1 saniyesi dahi yoktur.

Halkımızın gönlü ferah olsun. Milletimizin meselelerini dert etmeyenlerden, bunları siyasi malzeme yapanlardan 31 Mart’ta kurtulacağız. 1 Nisan, İstanbul’un geleceğine endişesiz ve güvenle bakmak isteyenler için yeni bir gün olacak."