Mart ayı aile destek ödemesi ne zaman yatacak? Aile destek ödemesi sorgulama nasıl yapılır?

Aile Destek Programı ödemeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılıyor. Bu ödemeler aylık olarak gerçekleştiriliyor ve hak sahipleri tarafından e-Devlet üzerinden sorgulanabilir. Hak sahipleri, mart ayındaki Aile Destek Ödemesi tarihini beklemektedir. Peki, Aile Destek Parası ne zaman hesaplara yatacak?

Mart ayı aile destek ödemesi ne zaman yatacak? Aile destek ödemesi sorgulama nasıl yapılır?

Aylık olarak Aile Destek Ödemeleri'nin yanı sıra çocuk yardımı da Bakanlık tarafından sağlanmaktadır. Ocak ayındaki artışlarla birlikte, Aile Destek Programı ödemelerinin durumu incelenmektedir. Aile Destek Parası miktarı ne oldu, zamlandı mı? İşte, Aile Destek Ödeme tarihleri...

AİLE DESTEK PROGRAMI ZAMLANDI MI?

Son düzenlemelerle beraber sosyal yardımlarda da artış olduğu açıklanmıştı. Ancak Aile Destek Ödemesinin artışına veya ne kadar olduğunda dair henüz bir açıklama gelmedi.

MART AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplara yatırılan Aile Destek Ödemesi, her ayın 15'i ile 31'i arasında yapılıyor. Mart ödemesinin de aynı tarih aralığında olması bekleniyor.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Vatandaşlar ödemelerin durumu e-Devlet üzerinden sorgulayabiliyor. e-Devlet sistemi üzerinden, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" ekranına T.C kimlik numarası ile giriş yapılması gerekiyor.