Meteoroloji Genel Müdürlüğünden bugün ve yarın için uyarı üstüne uyarı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre bugün ve yarın için uyarı üstüne uyarı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden bugün ve yarın için uyarı üstüne uyarı geldi

Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağısı, yağış anında kuvvetli rüzgar için uyarıda bulunuldu ve Marmara Bölgesi'ndeki bu iller için dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabın üzerinden bir harita paylaştı ve uyarıda bulundu: Çöl tozu da eşlik edeceğinden dolayı yağış anında çamur şeklinde olabilir. Tüm şehir etkilenecek.

Yurdun batı bölgeleri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgilere göre, yarın öğle saatlerinden itibaren, İç Ege'de Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar'ın kuzeyi, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı ile Bolu ve Düzce çevreleri gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yurdun kuzeybatı kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağış, bu gece yarısından itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa ve Yalova çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Vatandaşlardan sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağısı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

screenshot-3-q8kr.jpg

Keram Ökten de uyarı geldi

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten de sosyal medya hesabın üzerinden bir harita paylaştı ve uyarıda bulundu.

Ökten, "Bu gece yarısından itibaren ve sabaha karşı İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağış var.

Yağış Marmara üzerinden gelirken şimşekler seyredilebilecek. Çöl tozu da eşlik edeceğinden dolayı yağış çamur şeklinde olabilir.

Tüm şehir etkilenecek. En güçlü kısım Beykoz'u etkileyecek gibi görünüyor. Sabah saat 10'a kadar aralıklarla devam edecek."