Metrodakiler şok oldu! Birden bağırmaya başladı: Davamı ilan ediyorum!

Gazze'deki çatışmalar devam ederken, Filistin'e destek verdiği düşünülen bir kişi, İstanbul metrosunda dikkat çeken bir açıklama yaptı. Video, sosyal medyada gündem oldu.

Metrodakiler şok oldu! Birden bağırmaya başladı: Davamı ilan ediyorum!

İstanbul'da metroda bir kadın, yolculuk sırasında bir anda yüksek sesle bağırmaya başladı. Çevredekiler neler olduğuna anlam veremezken, genç kadın Osmanlı sancağına ve tarihine ihanet etmeyeceğini söyleyerek, Gazze'ye destek çıktı.

"MÜSLÜMAN DÜNYASINA DAVAMIZI İLAN EDİYORUM..."

Bağırarak açıklama yapan kadın, şu ifadeleri kullandı:

"Kardeşlerim, evlatlarım... Ruhu göklerde olan 700 senelik şanlı tarihimiz bu minarelerden bugün Osmanlı tarihinin faciasını seyrediyor. Dünyaların öbür ucuna at süren namağlup erlerin evlatları olarak baş eğiyor ve yemin ediyorum.

Ben Müslüman tarihinin bedbaht bir kızıyım. Yemin ediyorum ki Osmanlı sancağına, tarihine hıyanet etmeyeceğim. Allah'a, hakka, milletlerin ilahi hakkına dayanan Türk Milleti'ne ve Müslüman dünyasına davamızı ilan ediyorum. Davamız şudur: Zaten elinden tutanları kalmayan, ellerini ve bacaklarını kaybeden gazilerimiz, şehitlerimiz namına davamızı ilan ediyorum. Bu davamızda Türklerin hak ve istiklalidir. İşte kardeşlerim, evlatlarım... Davamızdan kaçmayınız."

İşte o video: