MHRS'deki randevu sisteminde yeni dönem! Bakan Koca detayları açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerde oluşan randevu sorunu hakkında açıklamalarda bulunarak "Önümüzdeki günlerde kademeli şekilde tedbirleri hayata geçirecek ve randevu sorununu kalıcı şekilde çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

MHRS'deki randevu sisteminde yeni dönem! Bakan Koca detayları açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca yaptığı paylaşımda, Bakanlığın ilgili birimleri ve hastanelerin yöneticileriyle yaptıkları toplantılarda Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ndeki sorunları temel faktörleriyle ele aldıklarını belirtti.

"İPTAL EDİLEN RANDEVULAR YERİNE, MUAYENE SAATİNDEN 1 SAAT ÖNCESİNE KADAR YENİ RANDEVU VEREBİLECEĞİZ"

Bakan Koca, randevu sorununu çözmek için vatandaşları ve hekimleri memnun edecek bir çözüm geliştirdiklerini ifade etti. Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle iptal edilmeyen randevulardan kaynaklanan, kullanılamayan kapasitemizi diğer vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Bu kapsamda, gelemeyeceği randevuyu iptal etmeyen vatandaşlarımız söz konusu durumun ilkinde 15 gün içerisinde aynı branşa randevu alamayacak. Aynı şekilde randevusuna ikinci kez gelmediğinde 15 gün içerisinde tüm branşlardan randevu alamayacak. Son dakika iptalleri nedeniyle atıl kapasite oluşmaması için randevu iptal süresini, en geç bir önceki gün saat 23.59'la sınırlandırıyoruz. İptal edilen randevular yerine, muayene saatinden 1 saat öncesine kadar yeni randevu verebileceğiz. Böylelikle daha fazla hastamızın randevu almasını ve kapasitenin verimli kullanılmasını sağlamış olacağız."