Muhtar seçim sonuçları nasıl öğrenilir? Muhtar sonuçları nereden öğrenilir?

Mahallelerinde muhtarın kim olduğunu merak eden vatandaşlar, Muhtarlık Seçim Sonuçları'nı öğrenmek için nereden bilgi alacaklarını araştırmaya başladılar. Peki, muhtar seçim sonuçları nasıl öğrenilir? Muhtar sonuçları nereden öğrenilir? İşte, detaylar...

Muhtar seçim sonuçları nasıl öğrenilir? Muhtar sonuçları nereden öğrenilir?

Yerel seçimlerde, il ve ilçe belediyelerinin yanı sıra muhtar adayları da rekabet etti. Yerel seçim sonuçları için resmi açıklaman Yüksek Seçim Kurulu'ndan bekleniyor. Yerel seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte kazanan adaylar netleşirken, muhtarlık seçim sonuçları da merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, muhtarlık seçim sonuçları nereden öğrenilir?

MUHTAR SEÇİM SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

50 bin 370 muhtarın yeniden belirlendiği 31 Mart yerel seçimlerinde oy verme süreci sona erdi. YSK sandık oy verilerini resmi internet adresi üzerinden duyuracak. YSK'nın sonuç sorgulama sayfası olan sonuc.ysk.gov.tr sayfası üzerinden yapılacak sorgulama ile muhtarlık seçim sonuçları da öğrenilebilecek.

Yüksek Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri Sonuçlanıncaya kadar sayfa geçici olarak hizmet verilmeyecektir" denildi. Sandıkların yüzde 100'üne ait verilerin girilmesinin ardından ilgili adresten sorgulama yapılabilecek.