Murat Kurum'dan, İmamoğlu'na: Senin işin boş laf, benim işim hizmet

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli de mitinginde gerçekleştirdi. Mevcut İstanbul Büyükşehir Belediye yönetiminin Fatih'in emaneti İstanbul'a bir çivi dahi çakmadığını söyleyen Kurum, "Senin işin boş laf, benim işim hizmet" dedi.

Murat Kurum'dan, İmamoğlu'na: Senin işin boş laf, benim işim hizmet

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli mitinginde konuşma gerçekleştirdi.

"BU MEYDAN; 'REKLAM BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL, GERÇEK BELEDİYECİLİK' DİYOR"

Sultanbeyli'deki kalabalığın 31 Mart zaferini müjdelediğini belirten Kurum, şu ifadelere yer verdi:

"Tam 57 gündür İstanbul'umuzun her yerinde hemşehrilerimizle kucaklaşıyoruz. Ben, İstanbul'umuzda şunu net bir şekilde görüyorum. İstanbul'da dalga dalga büyüyen bir değişim iradesi var. İstanbul artık kararını vermiştir. Sultanbeyli çoktan kararını vermiştir. 31 Mart'ta ne olacağını görmek isteyen, işte gelsin bu meydana baksın. İstanbul'un yeniden şahlanışını görsün. Bu meydan bize, 31 Mart zaferimizin provasını gösteriyor. Bu meydan; 'Reklam belediyeciliği değil, Gerçek Belediyecilik' diyor. Bu meydan 'Yeniden İstanbul' diyor. Bu meydan 'Sadece İstanbul' diyor."

"İSTANBUL, CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN EMANETİDİR"

CHP'li mevcut İBB yönetiminin 5 yılda Fatih'in emaneti bu şehre tek bir çivi çakmadığının altını çizen Kurum, "İstanbul bize ecdadımızın, tarihin, emanetidir. İstanbul bize 'Bu şehir daima benimdir' diyen Sultan Fatih'in emanetidir. İstanbul bize 'En büyük hayalim İstanbul'u yeniden yükseltmektir' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetidir. Bu şehir bize 'Medeniyetimizin başkenti İstanbul'dur' diyen Erbakan Hocamızın emanetidir. İstanbul bize 'Vatanseverlik aksiyondur' diyen Başbuğ Alparslan Türkeş'in emanetidir. Bu şehir bize 'Dava ve aksiyon adamı' şanlı Şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun emanetidir. İstanbul bize 'Bu şehrin en büyük sevdalısı' liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emanetidir. Bu şehir bize annelerimizin, babalarımızın, gençlerimizin, yavrularımızın, sizlerin emanetidir. Ve bu emanet, 31 Mart'ta tarih şuuruna, millet şuuruna sahip olan bu ehil ellere, emin ellere yeniden teslim edilecektir.

Biz İstanbul'u kendimize dert eylemişiz. Derdi olmayanlar bizleri anlayamaz. Çünkü dert insanı yollara düşürür. Çünkü dert, insanı aşkla koşturur. İşte biz bu dertle; Elazığ, Malatya ve İzmir'deki depremlerde; Antalya ve Muğla'daki yangınlarda; Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sellerde; asrın felaketinde, milletimizin zor zamanlarında yanında olduk. İnşallah 31 Mart'tan sonra da İstanbul'un her sokağında, her mahallesinde aynı dertle, aynı aşkla, aynı şevkle gece gündüz çalışacağız" dedi.

"BİZİ ARAYANLAR; YERİN ÜSTÜNDE DÖNÜŞÜM, YERİN ALTINDA METRO ŞANTİYELERİNDE BULACAK"

Reklam peşinde olmayacaklarını sözlerine ekleyen Kurum, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Bizi arayanlar; milletin yuvalarını yaparken bulacak. Bizi arayanlar; yerin üstünde dönüşüm, yerin altında metro şantiyelerinde bulacak. Bizi arayanlar; İstanbul'un 39 ilçesinde millet bahçeleri yaparken bulacak.

Bizi hiç kimse polemik yaparken göremeyecek. Bizi arayanlar; temel atarken, açılış yaparken bulacak. Gençlerimiz için yeni ofisler, yeni iş yerleri kurarken bulacak. Bizi arayanlar; başımızdaki baretimizle, ayağımızdaki çizmemizle, sırtımızdaki montumuzla İstanbul'umuz için koşarken bulacak. Biz hiçbir zaman kirli pazarlıkların, iftiraların, dedikoduların tarafında olmayacağız. Biz hep millet için yapan, millet için üreten tarafta olacağız.

Biz hiçbir zaman sözünü yiyenlerin tarafında olmayacağız. Biz hep sözünü tutanların tarafında olacağız. Dün nasıl 81 ilimize ve İstanbul'umuza hizmet ettiysek; 1 Nisan'dan sonra da bu şehre canla başla hizmet etmeye devam edeceğiz."

"SENİN İŞİN BOŞ LAF, BENİM İŞİM HİZMET"

Kurum, mevcut İstanbul Büyükşehir Belediye yönetiminin 5 yılda 8 kilometre metro yapabildiğini dile getirerek, "CHP'li İBB Başkanı 'Ben metro fatihiyim' diyor. 5 yılda sadece ve sadece 8 kilometre metro yapan sen mi fatih olacaksın? Sultanbeyli'nin metrosunu bitiremeyen sen mi Fatih olacaksın? Bir de kalkıp bizim İstanbul'a kazandıracağımız eserleri eleştiriyor, 650 bin konutu nasıl yapacaksın diyor? Ya sen, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olup İstanbul'u kaderine terk ederken; ben deprem bölgesinde 180 bin konutun temelini atıyordum.

Sen, kendi genel başkanını devirmek için gizli toplantılar yaparken; ben İstanbul'da 365 milyar liralık yatırım yapıyordum. Sen, İstanbul'u, vatandaşlarımızı kara kışa teslim edip büyükelçilerle yemek yerken; ben İstanbul'un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyordum.

Sen, İstanbul'un dikey bahçelerini sökerken; ben İstanbul'a 20 milyon m2 büyüklüğünde onlarca millet bahçesi yapıyordum. Benim İstanbul'un her yerinde eserlerim, yuvalarım, bahçelerim var. Peki, sen İstanbul'a yabancı belediye başkanı, senin neyin var? Beş yılda İstanbul'a arada bir uğradın. Algıdan başka hiçbir şey yapmadın. Hep dedikodu, hep manipülasyon yaptın. Çünkü en iyi bildiğin iş bu.

Senin işin boş laf, benim işim hizmet. Senin işin dedikodu, benim işim eser. 31 Mart'ta 'Sosyal Medya Belediyeciliği' bitecek, 'Gerçek Belediyecilik' gelecek" dedi.